تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3625859
شناسه : 3625859
تاریخ :
‌تشییع پیکر بازیگر نام‌آشنای سینما در رشت +فیلم اقتصاد ایران: مراسم تشییع پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز ساعت ۱۰ صبح ‌‌در ساختمان خاتم‌الانبیاء(ص) ‌برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مراسم تشییع پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز ساعت 10 صبح در ‌در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت برگزار شد و با توجه به بارش شدید باران، ‌هنوز این مراسم در سالن خاتم در حال برگزاری است.
‌پروانه معصومی ‌از بانوان هنرمند و پیشکسوت کشورمان بودند که همواره در عرصه‌های مختلف هنری و همچنین در جبهه انقلاب نقش ‌آفرینی‌های به یاد ماندنی داشتند.

سکینه کبودر آهنگی با نام هنری پروانه معصومی، متولد 11 اسفند ماه 1323 بود. او تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران به پایان رساند . او نخستین بار در سال 1350 در فیلم بی‌تا نقش کوتاهی گرفت و سال بعد در رگبار ساختهٔ بهرام بیضایی نقش اوّل زن را بازی کرد .

آثاری از جمله : " گل‌های داودی " ، " جهیزیه‌ای برای رباب " ، " شکوه زندگی " و " یوسف پیامبر " از جمله آثاری است که مرحومه پروانه معصومی در آن نقش آفرینی کردند.

نقش ‌آفرینی در برخی از سریال‌های تلویزیونی این بانوی فقیده از جمله نقش " مادر " در سریال " پلیس جوان " همچنان در ذهن اکثریت ایرانی‌ها مانده و در این سریال با هنرمندی خانم معصومی ، جایگاه و حضور مادر در حل مشکلات جوانان به خوبی به تصویر کشیده شد.

گفتنی است ، پروانه معصومی بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون کشورمان به دلیل عارضه پارگی روده چند روزی در بیمارستان بستری بود و روز دوشنبه 6 آذر ماه 1402 در سن 79 سالگی بر اثر عفونت ریوی در شهرستان صومعه سرا استان گیلان درگذشت.

پیکر این مرحوم برای تدفین به تهران انتقال می‌یابد.