تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3624437
شناسه : 3624437
تاریخ :
وزیر اقتصاد عنوان کرد: حمایت تسهیلاتی از صنایع دارویی كشور اقتصاد ایران: وزیر اقتصاد با اشاره به حمایت تسهیلاتی از صنایع دارویی کشور هم برای سرمایه در گردش و هم سرمایه‌گذاری جدید گفت: با افتتاح سرم سازی تبریز بیش از ۵۰ درصد سرم مورد نیاز کشور در استان آذربایجان شرقی تولید می‌شود.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان افتتاح سرم سازی دانا در تبریز در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین هلدینگ داروسازی کشور که تحت مدیریت بانک ملی ایران است امروز موفق شد با هدف کاهش وابستگی صنعت سلامت محور کشور ما به واردات سرم، خط تولید خود را با ظرفیت ۴۰ میلیون بطری افتتاح کند.

وی افزود:  کاهش وابستگی به واردات سرم موجب شده که فقط در استان آذربایجان شرقی از امروز بیش از ۵۰ درصد تولید سرم کشور را تولید کند.

در سال گذشته هلدینگ دارویی ذیل بانک ملی قریب ۲ هزار میلیارد تومان و برای امسال همین میزان تسهیلات در نظر گرفته شده که ظرف هفته‌های آینده مصوبه آن توسط هیات مدیره بانک ملی ابلاغ می‌شود و امیدواریم هم برای مساله سرمایه در گردش بخش دارویی و هم ایجاد تاسیسات و سرمایه گذاری جدید، تسهیلات لازم را داشته باشیم که کمک به پیشرفت صنعت دارویی ایران داشته باشیم.