تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3615899
شناسه : 3615899
تاریخ :
جزییات پوشش بیمه‌ای خدمات"سلامت روان"اعلام شد اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از آغاز برقراری پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناسی خبر داد و گفت: خدمات بیمه‌ای شامل مشاوره‌ها و ویزیت روانشناسان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمدمهدی ناصحی امروز در یک نشست خبری به مناسبت روز ملی بیمه سلامت از برقراری پوشش بیمه‌ای برای خدمات روانشناسی خبر داد و اظهار کرد: خدمات بیمه‌ای شامل مشاوره‌های روانشناسی و ویزیت روانشناسان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است. در قالب این خدمت، روانشناسی فردی، گروهی و خانواده با تعرفه‌های مصوب شورای عالی بیمه به افراد تحت پوشش بیمه سلامت ارائه خواهد شد.

وی افزود: روان درمانی بسته به ساعاتی که فرد این خدمت را دریافت می‌کند، تعرفه مشخصی دارد که در سامانه‌ها بارگذاری شده است و بیمه سلامت تعرفه روانشناسی مراکز دولتی طرف قرارداد بیمه سلامت را به میزان 70 درصد، تحت پوشش قرار می‌دهد؛ همچنین در مراکز خصوصی در صورت دریافت خدمات روانشناسی، معادل 70 درصد تعرفه مراکز دولتی از سوی بیمه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همه بیمه‌ها موظف به پوشش خدمات روانشناسی هستند اما فعلاً بیمه سلامت این خدمت را در سامانه خود وارد کرده است.

درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره ی جزییات درمان رایگان کودکان زیر 7 سال نیز بیان کرد: قانون جوانی جمعیت بر افزایش تعداد تولد نوازدان تاکید دارد و در عین حال بر سلامتی همه افراد متولدشده تاکید دارد. در این راستا مادران باردار و فرزندان آن‌ها تا 5 سالگی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و قرار است همه خدمات تحت پوشش بیمه در بخش‌های بستری و سرپایی در مراکز دولتی و دانشگاهی تحت پوشش بیمه و رایگان باشد.

وی ادامه داد: هیئت دولت به طور کلی با این طرح موافق است و اجرای آن در انتظار تایید شورای عالی بیمه سلامت است.

وی گفت: هدف ما از انتخاب گروه سنی کودکان زیر 7 سال این است که کودکان قبل از انجام سنجش و پایش‌های مدرسه نیز خدمات لازم را رایگان دریافت کنند.

کمتر از 200000 نفر از اتباع خارجی بیمه هستند

وی درباره میزان پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی نیز تصریح کرد: الان از حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از اتباع خارجی مجاز در کشور، نزدیک به 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که هزینه 50 درصد آن‌ها را کمیساریاری عالی پناهندگان پرداخت می‌کند اما اتباع دارای بیماران خاص، صعب‌العلاج و نادر به صورت رایگان بیمه هستند. مابقی اتباع برای بیمه شدن خود اقدام نکرده‌اند زیرا مبلغ حق بیمه آن‌ها بیش از افراد ایرانی است و تعداد اعضای خانواده‌شان نیز معمولاً زیاد است.

درخواست افزایش پوشش بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی

وی از برقراری پوشش بیمه‌ای برخی خدمات دندانپزشکی در مراکز دولتی خبر داد و گفت: برای مادران باردار، سنین زیر 12 سال، افراد دچار بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج خدمات دندانپزشکی رایگان است و بیش از 2000 مطب دندانپزشکی در مناطق شهری طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت هستند.

وی ادامه داد: ما طرحی را در شورای عالی بیمه سلامت مطرح کردیم که تقریباً تمام خدمات دندانپزشکی به جز "ایمپلنت" و "ارتودنسی" تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که اگر با آن موافقت شود اتفاق مثبتی خواهد بود.