تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3615796
شناسه : 3615796
تاریخ :
"سرطان‌ و دیابت" پرهزینه‌ترین بیماری‌ها در کشور اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سرطان‌ها و دیابت بیشترین هزینه را در صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج برای ما ایجاد می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمدمهدی ناصحی امروز در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت در مرکز همایش‌های صداوسیما درباره اقدامات سازمان بیمه سلامت اظهار کرد:
نگاهی که دولت سیزدهم به مقوله سلامت دارد نگاهی مترقی است و از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم بیمه رایگان سه دهک پایین جامعه شامل 6 میلیون نفر صورت گرفت و در سال 1402 دو دهک دیگر پایین را نیز به بیمه رایگان اضافه کردیم و بنابراین در حال حاضر 5 دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و به همه این افراد نیز از طریق پیامک‌ اطلاع‌رسانی شده که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.
وی افزود: تشکیل صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز یکی از اقدامات بیمه سلامت در دولت مردمی بوده است که در آن 107 بیماری خاص شامل بیماری‌های پرهزینه مانند سرطان‌ها در مرحله نخست با بودجه 5000 میلیارد تومانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت. سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌هایی مانند اس‌ام‌ای(آتروفی عضلانی نخاعی)، بیشترین هزینه را در صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج برای ما ایجاد می‌کنند.
وی ادامه داد: در بحث نسخه الکترونیک توانستیم در جاهایی از کشور که حتی دسترسی به اینترنت کم بوده نیز توفیق خوبی در نظام سلامت الکترونیک داشته باشیم. امیدواریم بتوانیم پرونده الکترونیک را نیز در کشور اجرایی کنیم.

ناصحی گفت: سازمان بیمه سلامت تا دو سال قبل قراردادی با مراکز ناباروری نداشت اما الان با 199 مرکز درمان ناباروری عقد قرارداد داریم و 90 درصد هزینه‌های درمان ناباروری را در بخش دولتی پوشش می‌دهیم. الان 57 هزار نفر از زوجین نیز نشان‌دار شده‌اند.