تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3399548
شناسه : 3399548
تاریخ :
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ تشدید آلودگی هوا در تهران و شهرهای صنعتی اقتصاد ایران: سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا و آغاز بارش باران، برف و تشدید آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از اردبیل، خراسان شمالی و شمال آذربایجان شرقی بارش باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.این شرایط فردا برای غرب سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل و آذربایجان شرقی پیش بینی شده است.

از اواخر وقت سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور شده و طی روز چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، بخش‌هایی از جنوب غرب، دامنه‌ و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و قزوین و برخی مناطق مرکزی کشور سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر در گیلان و غرب مازندران بارش باران و وزش باد روی می‌دهد. این شرایط روز پنجشنبه علاوه بر مناطق مذکور در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی نیز پیش بینی شده است.

روز جمعه از شدت و گستره بارش‌ها کاسته شده و در شمال غرب، شمال شرق، سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز بارش پراکنده روی می‌دهد. با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه در شهرهای کرج، تهران، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: پایداری جو و آلودگی هوا

زمان شروع: بعدازظهر دوشنبه 1401/09/07

زمان پایان: پیش از ظهر چهارشنبه 1401/09/09

نوع مخاطره: سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی

منطقه اثر:

دوشنبه 1401/09/07: تهران، کرج و اراک.

سه‌شنبه 1401/09/08: تهران، کرج، اراک و اصفهان.

چهارشنبه 1401/09/09: تهران، کرج، اراک و اصفهان.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.