تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3357640
شناسه : 3357640
تاریخ :
رئیس مجلس: رمز پیروزی ایران وحدت همه فرقه هاست اقتصاد ایران: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هفته وحدت نمادی از تبلور عینی، همدلی و حرکت‌های دو شادوش بین تشیع و اهل سنت در تمام عرصه‌های خدمت به ایران عزیز و انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی گفت: فرا رسیدن ولادت رسول اکرم (ص) را به تمامی خواهران و برادران دینی خود در سراسر جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. همچنین آغاز هفته وحدت را نیز گرامی می‌دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آغاز هفته وحدت، این ایام را به تمامی برادران اهل سنتِ خود تبریک عرض می‌کنم، تصریح کرد: هفته وحدت نمادی از تبلور عینی، همدلی و حرکت‌های همه جانبه و دوشادوش بین تشیع و اهل سنت با یکدیگر در تمامی عرصه‌های خدمت به ایران عزیز و انقلاب اسلامی است، چه در دوران دفاع مقدس و چه در حوادث داخلی، هر کجا که نیاز به حضور، جانفشانی و تقدیم شهید بوده، اهل سنت و اهل تشیع در کنار یکدیگر توانستند هر روز ایران عزیز را قوی‌تر کنند.

وی افزود: رمز پیروزی ما، وحدت و یکپارچگی همه فرقه‌های مختلف در ایران عزیز است. در اینجا لازم می‌دانم بگویم آن‌هایی که به تعبیر مقام معظم رهبری، شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی هستند، هر دو، دو لبه یک قیچی بوده و به گونه‌ای عمل می‌کنند که مسلمانان را به جان یکدیگر بیاندازند و در حقیقت آب در آسیاب رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار می‌ریزند و آن‌ها دشمنان قسم خورده ما هستند.

دکتر قالیباف ادامه داد: امروز وحدت مسلمین از آموزش‌های اصیل و آموزه‌های اساسی قرآن کریم است و ما در سایه نبی مکرم اسلام و قرآن کریم از همه دشمنان دین خدا و رسول خدا، کفار، منافقین و مشرکین برائت می‌جوییم. شرط انکارناپذیر به جا آوردن دستورات الهی برائت جستن از این‌ها است.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه لازم می‌دانم هفته نیروی انتظامی را به همه عزیزان و خدمتگزاران در فرماندهی کل انتظامی تبریک و تهنیت عرض کنم، عنوان کرد: انصافاً مجموعه فرماندهی کل انتظامی در تمامی شرایط کشور، چه در برقراری امنیت و چه در رشد و توسعه اقتصادی کشور و رسیدگی به امورات جاری و در تمامی شئونات زندگی مردم اثرگذار هستند. از اینجا درود می‌فرستیم به روح پرفتوح شهدای فرماندهی کل انتظامی و خداقوت می‌گوییم به همه عزیزانی که در اقصی نقاط کشور و در کوه‌های سر به فلک کشیده شمال غرب تا دریای نیلگون خلیج فارس در تمامی شرایط تلاش می‌کنند و برای تمامی این عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

وی افزود: لازم می‌دانم روز ملی عشایر را نیز تبریک و تهنیت عرض کنم، عشایری که در دوران دفاع مقدس درخشیدند و شهدای بزرگی را در این دوران برای امنیت کشور، تقدیم انقلاب کردند. عشایر به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) ذخایر انقلاب هستند و امروز نیز در تولید ملی و اقتصاد مقاومتی نقش جدی دارند و مجاهدین این عرصه نیز هستند.