تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3348706
شناسه : 3348706
تاریخ :
واکنش "حمید هیراد " به دوقطبی‌سازی‌های اخیر اقتصاد ایران: اخیراً تعداد حساب کاربری نا معلوم با ارسال کامنت‌ها و پست‌های متفاوت به حساب کاربری "حمید هیراد" او را وادار به اتخاذ واکنش نسبت به حوادث اخیر کرده‌اند، اتفاقی که برای بسیاری از هنرمندان افتاده، هیراد در پستی به این مطالب واکنش داده است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، در ادامه ماجراهای پیرامون درگذشت خانم "مهسا امینی" ارسال کامنت‌های نا مناسب و انتشار پست‌های تحریک‌آمیز خطاب به افراد مشهور در فضای مجازی با هدف افزایش فشار به منظور اتخاذ موضع‌گیری و تقویت دوقطبی‌سازی در میان ایشان شدت گرفته است.

در یکی از این موارد "حمید هیراد" در یک پست اینستا گرامی در این زمینه ضمن ابراز تاسف از برخی برخوردها از سوی افراد ناشناس در فضای مجازی نسبت به سلبریتی‌ها یا افراد مشهور فضای مجازی اعلام کرد به این پیام‌های تحریک‌آمیز پاسخ نخواهد داد.

متن کامل پست اینستاگرامی هیراد درواکنش به اقدامات  این گروه ناشناس از کامنت‌نویسان در فضای مجازی این‌گونه بود:

سلام...

روی حرفم با اون کسایی که با ربات یا پیج‌های فیک به من و دوستانم که خواننده و بازیگر و ورزشکار هستند و معلومه از طرف کی حمله می‌کنند و دور از جون مردمم هرچیزی که لایق خودشون و خانوادشون هست رو به ما عنوان میدن...

من نه سلبریتی هستم و نه هیچ کس. منم مثل تک تک مردمم هستم فقط شغلم فرق می‌کنه همین...

تویی که با پیج فیک میای میگی در مورد کنسرت و هزارتا چیز دیگه حرف میزنی حتی نمیتونی درک کنی که چندتا انسان از این راه خرج زن و بچشون رو میدن و من خبر دارم که چند نفرشون تو اوضاع بی‌پولی و کرونا که شغل ما تعطیل شد طلاق گرفتن و زندگیشون نابود شد درحالی که همو دوست داشتن و منی که تو این همه سال با درد و بیماری و هزار بدبختی به اینجا رسیدم و مردمم منو کردن حمید هیراد تا حالا شده خم به ابرو بیارم... من کی برای کنسرت و پول کار کردم که این دومین بارش باشه ... من عاشق موسیقی هستم و زندگیمو براش دادم از بچگی.

تو میتونی ماهی پنجاه میلیون پول قرص و دارو منو بدی که الان اینو میگی، این حرفمو کسایی که تو خانودشون و نزدیکانشون این بیماری رو دارن میدونن من چی میگم... خستم واقعا و تا الان هم لال شدم و چیزی نگفتم...

اگر فکر میکنی این پیج بهت آرامش و حال خوب نمیده چرا میایی... واقعا سواله؟!

به عشق شما نفس کشیدم و همیشه امیدوار بودم چون شما رو دارم...

این حرفا درد و دلای همه هنرمندا و ورزشکاراسات.

امیدوارم یه روزی سرخاکم روت بشه بیای و اونجا نگی حلالم کن... وقتی هستیم قدر همو بدونیم نه اون موقع که رفتیم زندگی خیلی کوتاهه بخدا ارزش نداره. خداروشکر اول خدا و بعد مردمم همیشه پشتم بودن منم کنارشون هستم. قضاوت کار خداست همین.... خاک پای ایران و ایرانی

حمید هیراد

این پست بعد از حدود یک روز از صفحه هیراد حذف شد که برخی آن را نتیجه قاعده روتین استوری گذاشتن در اینستاگرام می‌دانند که بعد از 24 ساعت به صورت خود به خود پاک می‌شود و با توجه به اختلالات پیش آمده در دسترسی به اینستاگرام امکان بارگذاری مجدد نداشته و برخی دیگر معتقدند که این اقدام، آگاهانه از جانب خود او صورت گرفته و دلیل آن،  افزایش برخی هجمه‌ها  از جانب مخالفان بوده که هیراد ترجیح داده در این فضای مشوش و بخشی‌شده سکوت پیشه کند؛ چرا که شرایط هیجانی کنونی که در آن برخی به دنبال یارگیری هستند، به هیچ عنوان فضای مناسبی برای بیان و شنیدین حرف‌های منطقی و عقلانی نیست.

به هر حال تا کنون هیچ مطلبی در رد موضع‌گیری پیشین هیراد منتشر نشده است. در روزهای اخیر حرکت جریانی کامنت‌گذاری و اعمال فشار بر نخبگان، قهرمانان ملی و چهره‌های مشهور هنری و ورزشی که در کانون توجه مردم قرار دارند، شدت یافته است. می‌توان گفت همه هنرمندان از وضعیت پیش آمده درباره مهسا امینی آزرده خاطر هستند اما درباره حوادث پس از آن برخی در مسیر مورد مطالبه جریانات فوق موضع گرفته‌اند که قطبی شدن فضا را تشدید کرده، برخی در واکنش به این افراد، فعال شده‌اند که منجر به تنش‌هایی پیرامون آن ها شده است، برخی دیگر در جهت دعوت به خویشتن‌داری و دوری از تصمیم‌گیری‌های هیجانی توصیه‌هایی طرح می‌کنند و عده زیادی همچنان سکوت را ترجیح می‌دهند.