تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3342058
شناسه : 3342058
تاریخ :
چه کسانی زیرپای پزشکان را خالی می‌کنند + فیلم اقتصاد ایران: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، در واکنش به کسانی که مشکلاتی برای جامعه پزشکی ایجاد می کنند، گفت: این افراد به پزشکان حسادت می کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،حسن ابوالقاسمی مبنی بر اینکه چرا عده‌ای به دنبال تخریب جامعه پزشکی هستند، گفت: رشته پزشکی در ایران گل کرد و بهتر از سایر رشته‌ها، توانمند شد و باعث پیشرفت و توسعه سیستم بهداشت و درمان کشور گردیده است.

وی افزود: وقتی آموزش پزشکی به وزارت بهداشت آمد، خیلی‌ها حسادت کردند و هنوز هم حسادت می‌کنند و نمی‌شود این حسادت را کاری کرد.

ابوالقاسمی با اشاره به حذف جامعه پزشکی از خیلی از سنگرها، گفت: متأسفانه دستوراتی صادر می‌کنند که جامعه پزشکی با آنها موافق نیست.

وی ادامه داد: چرا نباید یک پزشک در شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد و اینکه وزیر بهداشت چرا نباید عضو این شورا باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله افزود: تحمیل مشکلات به جامعه پزشکی از سمت کسانی است که در رشته‌های دیگر هستند.

وی با اشاره به مهاجرت پزشکان، گفت: مهاجرت پزشکان دلایل متعددی دارد، اما وقتی به جامعه پزشکی سختگیری می‌کنند، آنها را به سمت مهاجرت سوق می‌دهد.

ابوالقاسمی با عنوان این مطلب که کمترین تعرفه‌های پزشکی متعلق به جامعه پزشکی ایران است، افزود: هیچ کجای دنیا، تعرفه‌های ایران را ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: کسانی که به جامعه پزشکی گیر می‌دهند، می‌خواهند پزشکان را خراب کنند. اما، جامعه پزشکی همچنان مورد اعتمادترین حرفه در جامعه است.

وی با اشاره به تخریب جامعه پزشکی در رسانه‌های جمعی، افزود: هیچکس از این تخریب سود نمی‌برد و بعدها همین تخریب کنندگان و خانواده‌های آنها متضرر خواهند شد.