تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3333239
شناسه : 3333239
تاریخ :
صحنه‌ای بی نظیر از مهمان‌نوازی عراقی‌ها+ویدئو اقتصاد ایران: چنین صحنه‌هایی در مقام روایت و قصه نیز سخت باور پذیر است، این‌ها همه از برکت معنویت پاک و خالصانه است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، این روزها سخن و روایت کسانی که از پیاده‌روی اربعین حسینی باز می‌گردند، مهمان‌نوازی و استقبال کاملا خالصانه و بی شیله پیله عراقی‌هاست. 

تصاویر متعددی از مردم عراق و روستاییانی که در حاشیه جاده‌ها در حد بضاعت خود و حتی با یک پارچ آب از زائران پذیرایی می‌کنند یا در حد توان نیازهایشان را برآورده می‌‌کنند، منتشر شده است.

برحی نیز با خواهش و تمنا زوار ایرانی را به خانه‌هایشان دعوت کرده و لوازم آسایش را برایشان فراهم می‌کنند.

در روزهای اخیر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی عراقی‌ها منتشر شده است که از گریه یک میزبان عراقی به هنگام بدرقه مهمانان زائر ایرانی‌اش حکایت دارد. بی تردید چنین صحنه‌هایی در مقام قصه و روایت نیز باور پذیر نیست و باید با چشم خود دید تا باور کرد و همه این‌ها از برکت معنویت پاک و خالصانه و ارادت بی انتها به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.

 

در این میان «علی شبر» سخنگوی آستان مقدس امام حسین علیه السلام، روز یکشنبه گذشته پیش‌بینی کرد که مراسم اربعین امسال، بزرگترین مراسم در طول تاریخ عراق باشد.

او گفت که اوج مراسم اربعین از امروز آغاز شده به طوری که شمار زیادی از زائران به همراه  خیل عظیمی از زائران با پای پیاده و شمار زیادی از زائران کشورهای دیگر وارد [کربلا] شده‌اند.