تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3303129
شناسه : 3303129
تاریخ :
توصیه جالب برای هیئتی‌ها قبل از آغاز ماه محرم+فیلم اقتصاد ایران: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مومنی در گفتگو با تسنیم به نکته‌ای ظریف درباره نحوه آمادگی هیئتی‌ها قبل از آغاز ماه محرم اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مومنی مدرس حوزه و کارشناس مسائل دینی با حضور در برنامه «تکیه تسنیم»، با اشاره به فرارسیدن ایام «محرم‌الحرام» در توصیه‌ای اظهار داشت: در چند سال گذشته رسم بسیار خوبی ایجاد شده و در حال اجراست که جوانان در آستانه ایام محرم، پیراهن مشکی خود را توسط یک «پیرغلام اهل‌بیت»(علیهم‌السلام) به تن می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه احترام ویژه‌ای هیئتی‌ها به «پیرغلامان اهل‌بیت»(علیهم‌السلام)، افزود: من از جوانان و نوجوانان تقاضا می‌کنم اگر پدربزرگ و مادربزرگ‌تان زنده هستند، پیراهن مشکی را به آنها بدهید تا آنها به تن‌تان کنند. چراکه اگر ما امروز امام حسینی شده‌ایم مدیون آنها هستیم و اگر آنها مرحوم شده‌اند از پدر مادر این تقاضا را کنید.

این مدرس حوزه ادامه داد: اگر خدای نخواسته پدر و مادر فردی هم به رحمت خدا رفته است بر سر مزار او حاضر شده، یک زیارت عاشورا و یک روزه بخواند و در آنجا پیراهن مشکی را به تن کند و از آنها بخواهید که برایش دعا کند که خداوند متعال محرم خوبی را برای او رقم بزند.