تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3302206
شناسه : 3302206
تاریخ :
در جلسه عشقی و صالح آبادی چه گذشت! کنترل نرخ بهره بین بانکی با سیاست مشخص بانک مرکزی اقتصاد ایران: در جلسه امروز رئیس سازمان بورس و رئیس‌کل بانک مرکزی، در مورد کنترل نرخ بهره بین‌بانکی و مهار تورم، مواردی مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، جلسه مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی امروز در محل این بانک در حال برگزاری است.

‌مصطفی قمری‌وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در این‌باره گفت:‌ جلسه مشترک  رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم اکنون در ساختمان بانک مرکزی در مورد بازار سرمایه در حال برگزاری است.

به گفته وی، نرخ بهره بین‌بانکی با سیاست مشخص بانک مرکزی کنترل می‌شود.

همچنین سلیمی‌زاده، مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس در این‌باره گفت:‌ این جلسه برای کنترل نرخ بهره بین‌بانکی و مهار تورم به صورت همزمان و یکسان شدن سیاست اعمالی و اعلامی و انعکاس آن به فعالان اقتصادی، برگزار شده است.

* صالح‌آبادی: نرخ بهره بین‌بانکی با سیاست مشخص کنترل خواهد شد 

بنابراین گزارش، علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه‌‌ اعلام کرد: دغدغه بازار سرمایه همان دغدغه بانک مرکزی هم است و همه تلاش ما تقویت بورس است.

وی گفت:‌ نرخ بهره بین‌بانکی با سیاست مشخص کنترل خواهد شد و تصمیماتی روز گذشته در این زمینه گرفته شده است.

صالح آبادی اظهار داشت: صنعت بانکداری که در بورس هم فعال هستند دچار مشکلاتی هست، نرخ فعلی بهره بین بانکی ناشی از عرضه و تقاضای عادی ذخایر بانک‌ها است که در شرایط تورمی اجتناب ناپذیر است، کنترل این نرخ در کریدور مشخص دنبال خواهد شد تا از افزایش بیشتر پیشگیری و روند کاهشی آغاز شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی ادامه داد: به واسطه افزایش قیمت‌های جهانی و تورم نهفته در حذف ارز ۴۲۰۰، کشور با تورم مواجه شد که با همراهی مردم از آن عبور کردیم؛ این اطمینان را به بازار سرمایه میدهم که نرخ بهره بین‌بانکی کنترل و مدیریت شده و بازار نرخ‌های بالاتر را نخواهد دید،‌ روند کاهشی به زودی آغاز خواهد شد.

وی تأکید کرد: بانک مرکزی در راستای حمایت از تولید، در حال برنامه ریزی ویژه جهت تامین مالی صنایع با سیاست هدایت اعتباری برای شرکت های بازار سرمایه است.

رئیس‌کل بانک مرکزی تأکید کرد: همچنین تسهیل در صدور مجوز صندوق‌های وابسته به بانک ها در دستور کار کمیته مشترک بانک مرکزی و بازار سرمایه قرار خواهد گرفت.

ادامه دارد...