تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3298340
شناسه : 3298340
تاریخ :
تاخیر در اجرای مصوبات شورای عالی مسکن 20 درصد وام‌ها سهم ساخت مسکن است اقتصاد ایران: با وجود تاکید رئیس جمهور در مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی با گذشت 22 روز از مهلت قانونی همچنان دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در سال 1401 را به بانک‌های عامل ابلاغ نکرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، به استناد بند 3 حوزه تسهیلات مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است، توزیع تسهیلات بانکی مربوط به سال 1401 در ماده 4 قانون جهش تولید مسکن و همچنین دستورالعمل پرداخت آن را به میزان 20 درصد از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی را تا پایان خردادماه سال جاری به بانک‌های عامل ابلاغ کند.

همچنین بر اساس بند 4 مصوبات حوزه تسهیلات شورای عالی مسکن، همه بانک‌ها مکلف هستند، دستورالعمل‌های اجرای پرداخت تسهیلات موضوع ماده 4 قانون جهش تولید مسکن را به همه شعب خود در سراسر کشور تا پایان خردادماه سال 1401 ابلاغ کنند.

با وجود تاکید موکد رئیس جمهور در مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی و نظام بانکی تاکنون دستور العمل پرداخت 20 درصد از تسهیلات پرداختی به حوزه مسکن در سال 1401 را با وجود گذشت 22 روز از مهلت قانونی ابلاغ نکردند.

این مسئله در شرایطی رقم می‌خورد، که بانک مرکزی در سال 1400 نیز، دستور العمل مذکور را با تاخیر 7 ماهه و در انتهای آذرماه سال گذشته ابلاغ کرد.