تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3288791
شناسه : 3288791
تاریخ :
واکنش وزیر نفت به شایعه افزایش قیمت بنزین اقتصاد ایران: وزیر نفت با بیان اینکه بحث افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت نیست، گفت: خبر جمع‌آوری کارت‌های سوخت جایگاه‌داران را نیز تکذیب می‌کنم.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،   جواد اوجی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه جمع‌آوری کارت‌های سوخت جایگاه‌داران در برخی از استان‌ها صحت دارد یا خیر و آیا قرار است قیمت بنزین افزایش پیدا کند؟ گفت: من امروز اعلام می‌کنم به هیچ عنوان نه تنها بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست و این مساله در دستور کار دولت قرار ندارد، بلکه خبر منتشر شده در فضای مجازی و جامعه مبنی بر جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران را کاملا تکذیب می‌کنم و در این مورد هم چیزی در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد.

 اوجی همچنین در حاشیه دیدار با شاهین عبدالرحمان معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان در نفت و گاز گفت: در بحث دیپلماسی انرژی وزارت نفت خوشبختانه طی این ده ماه اقدامات خوبی را با تعامل با کشور‌های منطقه و فرا منطقه‌ای انجام داده است و نمونه بارز آن تامل با کشور‌های آمریکای لاتین است.

اوجی ادامه داد: در حال حاضر کشورمان، با کشور‌های آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا، نیکاراگوئه، کوبا در بحث صادرات نفت، میعانات، سایر فرآورده‌های نفتی، تامین سوخت و همچنین استفاده از ظرفیت پالایشگاه‌های این کشور ها، صدور خدمات فنی و مهندسی تعاملات سازنده و مثبت و برد - بردی را دارد.

وزیر نفت ادامه داد: ونزوئلا تقریبا 20 درصد ذخایر نفت دنیا را در اختیار دارد و در بحث توسعه میادین نفتی دراین کشور ما تقریبا صدور خدمات فنی و مهندسی خود را آغاز کرده ایم و این موضوع با استفاده از توانمندی‌های فنی و مهندسی نیرو‌های توانمند وزارت نفت در حال انجام است.

اوجی با اشاره به تحویل اولین نفتکش ایرانی به کشور ونزوئلا گفت: دیروز اولین کشتی ایرانی را تحویل ونزوئلا دادیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار است، در آینده دو کشتی دیگر را تحویل کشور دوست و برادر ونزوئلا دهیم.

وزیر نفت در ادامه به بحث تحریم‌ها هم اشاره و تاکید کرد: اتفاقات ده ماه اخیر و دیپلماسی انرژی ایران با کشور‌های منطقه و فرا منطقه‌ای نشان می‌دهد که تحریم‌های ظالمانه در مقابل جمهوری اسلامی ایران بی اثر بوده و ذره‌ای وقفه در تولید و صادرات نفت وفرآورده‌های نفتی کشورمان ایجاد نکرده است، جهان این موضوع را به خوبی می‌داند که کشورمان با داشتن اولین کشور ذخایر نفت و گاز در مجموع، توانایی تامین بخش بزرگی از نیاز به این انرژی را برای مردمان دنیا دارد و این موضوع را مجدد در اجلاس هفته گذشته باکو در حضور نمایندگان و وزرای انرژی کشور‌های اروپایی هم مطرح کردیم و بار دیگر به عنوان وزیر نفت ایران اعلام می‌کنیم به دنیا که کشور ایران آمادگی دارد تا نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی کشور‌های دنیا را تامین کند.