تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3286171
شناسه : 3286171
تاریخ :
خرید اینترنتی بیمه بدنه با بهترین قیمت و شرایط اقتصاد ایران: بیمه بدنه یکی از انواع بیمه اتومبیل است که بعد از بیمه شخص ثالث مورد استقبال افراد و راننده‌های زیادی قرار گرفته است. همچنین بیمه شخص ثالث برای خسارت‌های جانی و مالی افراد ثالث طراحی شده است.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، از طرف دیگر برخی از تصادف‌ها با ماشین‌های گران قیمت رخ می‌دهد که بیمه ثالث تا سقف تعهدات خود جبران خسارت می‌کند. با خرید بیمه بدنه می‌توان خسارت‌های وارد شده به بدنه خودرو را جبران کرد و نگرانی برای هزینه‌ها نداشت.

 با توجه به اینکه بیمه بدنه اختیاری است اما بسیاری از افراد مزیت‌های این بیمه نامه را درک کرده و بیمه بدنه را خریداری می‌کنند.

در حقیقت بیمه بدنه را می‌توان بیمه مکمل بیمه شخص ثالث دانست. در ادامه این متن درباره مزیت‌های بیمه ی بدنه خودرو و دلیل استقبال افراد توضیحاتی خواهیم داد تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه به جبران خسارت‌های ایجاد شده در حادثه می‌پردازد. پلیس راهنمایی و رانندگی برای ایجاد نظم و فرهنگسازی بیشتر بیمه شخص ثالث را اجباری کرده اما برای خرید بیمه بدنه هیچ اجباری وجود ندارد.

 شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه بیمه‌گزارهای خود را به خرید این بیمه نامه ترغیب کنند قیمت‌های متفاوت با طرح‌های مختلف را در نظر می‌گیرند تا علاوه بر رقابتی بودن، منافع اصلی خریدار‌ها هم در نظر گرفته شود.

 شرکت‌های بیمه در قرارداد بیمه بدنه پوشش‌های گسترده‌ای را برای پرداخت خسارت طراحی کرده‌اند که قیمت اصلی بیمه نامه را مشخص خواهند کرد.

 با توجه به گزارش‌های رسمی‌ می‌توان این موضوع را به خوبی درک کرد که سهم فروش بیمه ی بدنه در صنعت بیمه افزایش داشته و در بهار سال 1401 این میانگین رو به افزایش است.

همانطور که می‌دانید دو نوع خودروی متعارف و نامتعارف وجود دارد که بهتر است برای جبران خسارت‌های خودروهای لوکس بیمه بدنه را خریداری کرد تا هنگام وقوع حادثه نگرانی برای جبران تمام خسارت وجود نداشته باشد.

تنوع پوشش‌ها، دلیل اصلی خرید بیمه بدنه

پوشش‌ها بیمه بدنه خودرو دو نوع اصلی و فرعی دارد که هر کدام خطرات مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهند. با پرداخت حق بیمه پایه پوشش‌های اصلی برای بیمه‌گزار در نظر گرفته می‌شود و تا سقف تعهدات جبران خسارت خواهد شد، اما برای خرید پوشش‌های اضافی باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد.

 بعد از حادثه رانندگی میزان خسارت‌های وارد شده توسط کارشناس بیمه بررسی می‌شود، پس بهتر است که هنگام عقد قرارداد بیمه به پوشش‌ها و میزان تعهدات و نرخ پرداخت خسارت توجه کرد.

 پیشنهاد می‌کنیم که بیمه بدنه را با بالاترین نرخ حق بیمه و تعهدات خریداری کنید تا در صورت نیاز به جبران خسارت نگرانی برای کارشناسی و میزان خسارت کمتر شود.

 البته که شرکت‌های بیمه‌ای کامل‌ترین بیمه بدنه خودرو را به بیمه‌گزار پیشنهاد خواهند داد و بیمه‌گزار با توجه به شرایط خود این بیمه نامه را خریداری می‌کنند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

همانطور که از متن متوجه شده‌اید پوشش‌های بیمه بدنه یکی از مهم‌ترین دلایل خرید بیمه بدنه در سال‌های اخیر و بهار 1401 است. با پرداخت حق بیمه می‌توان پوشش‌های اصلی بیمه ی بدنه را خریداری کرد که عبارتند از:

سرقت کلی خودرو

 در صورت سرقت خودروی بیمه‌گزار، شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت خواهد بود. البته این مورد برای جبران خسارت سرقت کلی خودرو در نظر گرفته می‌شود.

جبران خسارات حین نجات و انتقال خودرو پس از حادثه:

 ممکن است در حادثه رانندگی سانحه‌ای رخ دهد که ماموران آتش نشانی برای حفظ و نجات جان سرنشینان خودرو، مجبور شوند به خودرو آسیب وارد کنند.

به طور مثال: برای نجات جان راننده یا سرنشین‌ها ممکن است بخشی از درب خودرو با دستگاه‌های برش آتش نشانی آسیب ببیند. بیمه‌گر در این شرایط خسارت‌های ایجاد شده را جبران خواهد کرد.

جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه:

در صورت بروز حادثه مانند: برخورد صاعقه به خودرو یا انفجار اگر حادثه‌ای برای خودرو یا وسایل یدکی ایجاد شود، خودروی بیمه‌گزار تحت پوشش بوده و جبران خسارت توسط بیمه‌گر انجام می‌شود.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

همانطور که گفته شد، بر اساس قانون بیمه بدنه، بیمه‌گزار برای خرید پوشش‌های اضافی باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند تا مشمول پرداخت خسارت در پوشش‌های اضافی باشد. از جمله پوشش‌های اضافی در بیمه بدنه خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خسارت‌های وارد شده ناشی از سرقت وسایل یدکی مانند: رینگ و لاستیک، رادیو پخش، آینه‌ها و سایر لوازم خودرو
  2. خسارت ناشی از شکسته شدن شیشه با توجه به تراکم هوا و خطر‌های اصلی
  3. جبران خسارت در اثر بروز حوادث طبیعی مانندک سیل، زلزله و آتشفشان
  4. خسارت وارد شده بر اثر پاشیدن مواد اسیدی، مواد شیمیایی و رنگ روی بدنه خودرو
  5. خسارت ناشی از پارک خودرو در تعمیرگاه و عدم استفاده از آن در زمان تعمیرات پس از حادثه
  6. جبران خسارت‌های وارد شده بر اثر شرکت در مسابقات اتومبیلرانی یا آزمایش سرعت
  7. خطرات وارده ناشی از حمل مواد انفجاری، مواد اسیدی و قابل احتراق
  8. خسارت‌های ناشی از کشیده شدن میخ یا دیگر اشیای تیز روی بدنه خودرو

اهمیت خرید بیمه بدنه

به طور کلی بیمه بدنه با توجه به فرهنگسازی که شده مورد استقبال افراد قرار گرفته است. همچنین تنوع در پوشش‌های اضافی، قیمت مناسب و تعدد نمایندگی‌های پرداخت خسارت همگی دلایلی برای خرید این بیمه نامه محسوب می‌شوند.

 با خرید بیمه بدنه خودروی بیمه‌گزار در برابر خسارت‌های ناشی از حادثه، تصادف‌ها، آتش سوزی، سرقت و بلایای طبیعی بیمه خواهد شد و در صورت بروز حادثه شرایط پرداخت خسارت از سوی بیمه‌گر تا سقف تعهدات قابل پیگیری و انجام است.

نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو

مناسب بودن قیمت بیمه ی بدنه خودرو می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل خرید بیمه نامه باشد. همانطور که قرارداد بیمه دو طرفه بوده و بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار منعقد می‌شود، شرایط پرداخت حق بیمه و تعهدات بیمه‌گر به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین برای محاسبه نرخ حق بیمه باید عوامل مختلف را بررسی کرد که عبارتند از:

بهترین بیمه بدنه چه ویژگی‌هایی دارد؟

به طور کلی برای اینکه بتوان از مزیت‌های بیمه بدنه هنگام حادثه استفاده کرد باید به موارد مختلفی دقت داشت.

انتخاب پوشش‌های مناسب با الویت‌های بیمه‌گزار، قرارداد با بیمه‌گر در سطح توانگری مالی مناسب، در نظر گرفتن میزان تخفیف‌های عدم خسارت و نمایندگی‌های پرداخت خسارت همگی جزو مواردی است که باعث می‌شود بهترین بیمه بدنه را انتخاب کرد.

 برای اینکه تمام این مشخصات را بتوان در یک قاب مشاهده کرد نیاز به مراجعه به سامانه‌های آنلاین خرید بیمه است. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه است که به راحتی شرایط خرید بیمه نامه را ایجاد کرده تا تنها با فشردن چند کلیک بیمه نامه مورد نظر را خریداری کرده و درب منزل تحویل گرفت.