تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3282369
شناسه : 3282369
تاریخ :
باحضور نوجوانان و خانواده هایشان؛ بازخوانی «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی+فیلم اقتصاد ایران: سرود «سلام فرمانده» با حضور نوجوانان و خانواده‌های‌شان در ورزشگاه آزادی تهران بازخوانی شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده» امروز پنجشنبه 5 خرداد در تهران و در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی با حضور خانواده‌ها، دهه هشتاد و نودی‌ها و همراه با اجرای سرود «سلام فرمانده» با حضور ابوذر روحی خواننده اثر برگزار شد.

در روزهای گذشته ولی‌الله کلامی زنجانی، مرتضی طاهری، محمود کریمی، مهدی سلحشور، سید رضا نریمانی، مهدی رسولی، حسین طاهری، مهدی مختاری، نریمان پناهی، ابوذر بیوکافی و مجتبی رمضانی از کودکان و خانواده‌هایشان برای شرکت در این اجتماع دعوت کرده بودند و امروز مهدی سلحشور، عبدالرضا هلالی، سید رضا نریمانی و حسین طاهری برای شرکت در اجتماع خانوادگی سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی حاضر شدند.

در نخستین بخش از برنامه اجتماع «سلام فرمانده» چند تن از ورزشکاران باستانی با اقتدا به حضرت امام علی (ع) پهلوان عالم هستی، آئین پهلوانی را به نمایش گذاشتند و پس از آن گروه سرود متشکل از دختران و پسران کودک و نوجوان به اجرای سرود پرداختند.

شعر سرود «سلام فرمانده» از سیدمهدی بنی‌هاشمی لنگرودی است و ابوذر روحی آن را با کودکان همخوانی کرده است.

اجتماع خانوادگی سرود «سلام فرمانده » که اسفند سال گذشته توسط گروه ماح یا همان ملت امام حسین (ع) در شهرستان لنگرود اجرا شد، این روزها در نقاط مختلف کشور اجرا شده و به ورزشگاه آزادی رسیده و همزمان با ایام هفته مقاومت، با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌های‌شان  از ساعت 17 امروز (پنجشنبه - 5 خرداد) در ورزشگاه صدهزار نفری آزادی پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این اجتماع بزرگ کودکان، زنان و مردان پرچم ایران و برخی دست نوشته‌هایی که بخش هایی از سرود "سلام فرمانده" بر روی آن نوشته شده بود را به همراه پرچم‌هایی که بر روی آن «یا قمر بنی هاشم» نوشته شده را در دست داشتند.

سرود , صدا و سیما ,

عکس شهید سردار قاسم سلیمانی نیز بر روی دستان جوانان حاضر بر روی سکوهای ورزشگاه بزرگ آزادی بالا رفته بود.

مجری میدانی برنامه با یادی از جانباختگان حادثه متروپلِ آبادان از مخاطبان و تماشاگران خواست تا به احترامِ بازماندگان و درگذشتگان صلواتی ختم کنند و همچنین برای مجروحان و مصدومان این حادثه، آرزوی سلامتی کردند.

برخی از شرکت‌کنندگان در مراسم چفیه‌هایی در دست داشتند که منقش به عکس رهبر انقلاب بود و همزمان به هم‌سرایی با سرودهای پخش شده از بلندگوی ورزشگاه پرداختند.

سرود , صدا و سیما ,

در گوشه و کنار زمین تابلو و بنرهایی با نوشته‌هایی همچون «عشق جانم امام زمانم» و «اللهم عجل لولیک الفرج» به چشم می‌خورد.

برخی از شهروندان نیز در بدو ورود به استادیوم آزادی با تلفن‌های همراه‌شان حضور باشکوه مردم در این مراسم را به ثبت رساندند.

سرود , صدا و سیما ,

سپس عبدالرضا هلالی و حسین طاهری روی جایگاه حاضر شدند و «ای لشکر صاحب الزمان» را اجرا کردند و مراسم با اجرای نهایی سرود "سلام فرمانده " به پایان رسید.

سرود , صدا و سیما ,

روایتِ ابوذر روحی در ورزشگاه آزادی

آرزوی ما این است که دقایقی ظهور امام زمان(عج) را نزدیک کنیم

ابوذر روحی، خواننده سرود ملی و پرمخاطب «سلام فرمانده» پیش از اجرای سرود در اجتماع یکصد هزار نفری مردم در ورزشگاه آزادی، گفت: خدا را شکر که این جمعیت پرشکوه به عشق امام زمان (عج) حضور پیدا کرده که نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

وی با قدردانی از عوامل دخیل در اجرای این سرود در شهرستان‌های مختلف کشور عنوان کرد: من قدردان تمام افرادی هستم که در شهرهای مختلف برای برگزاری برنامه‌ها و این اجتماع بزرگ در تهران تلاش کردند. همچنین از گروهی که به ما در اجرای این سرود کمک کردند، تشکر می‌کنم. تمام تلاش ما این است که این کار ما به چشم امام زمان (عج) بیاید و دقایقی ظهور ایشان را نزدیک کنیم.

پس از این سخنان، همخوانی سرود «سلام فرمانده» با همراهی تمام حاضران در استادیوم آغاز شد و 100 هزار نفر از حضار این سرود ملی را به صورت ایستاده همخوانی کردند.