تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3281005
شناسه : 3281005
تاریخ :
نمایشگاه فرش دستبافت ایرانی در برزیل+فیلم اقتصاد ایران: نخستین نمایشگاه تخصصی انواع گلیم و فرش دستبافت ایرانی با حضور حسین قریبی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، نخستین نمایشگاه گلیم و فرش دستبافت ایرانی با هدف معرفی این هنر اصیل و زیبای ایران به هنرمندان، دانشجویان رشته‌های هنر و علاقمندان و مقامات ایالتی برزیل از چهارم ماه مه 2022 در سائوپائولو برپا شده است و به مدت دو هفته ادامه دارد.    

حسین قریبی، سفیر ایران در برزیل در جمع گروهی از بازدیدکنندگان نمایشگاه فرش دستبافت ایرانی گفت، هنر بافندگی نزد ایرانیان است و استفاده از رنگ‌ و طرح‌های مختلف در فرش دستبافت هر کدام معانی خاصی با توجه به عناصر فرهنگی و جغرافیایی در ایران دارد.

سفیر ایران در برزیل خاطرنشان کرد، هنر فرش دستبافت ایران پدیده‌ای جهانی و فراتر از مرزهای جغرافیایی و تمدنی ایران است که جایگاه خاص خود را در جهان دارد. 
بازرگانان فرش دستباف ایرانی از دهه‌ها قبل، تجارت فرش به بزرگترین کشور آمریکای جنوبی را آغاز کردند و اکنون فرش دستبافت ایرانی برای مردم برزیل شناخته شده است. 

با توجه به لزوم آشنایی نسل‌های جدید در برزیل با شکوه و زیبایی صنعت کهن فرش دستبافت ایران، اهمیت برپایی نمایشگاه گلیم و فرش دستبافت ایرانی در سائوپائولو برزیل را دوچندان کرده است. 

نمایشگاه انواع گلیم و فرش دستبافت ایرانی در سائوپائولو برزیل با استقبال خوب علاقه‌مندان به هنر اصیل ایرانی و هنرمندان برزیلی روبه‌رو شده است.