تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3275566
شناسه : 3275566
تاریخ :
رئیس مجلس: ارز ترجیحی موجب حیف و میل سرمایه کشور شد اقتصاد ایران: رییس مجلس شورای اسلامی، سیاست و اولویت مجلس را حفظ قدرت خرید مردم و کنترل تورم دانست و تاکید کرد: ارز ترجیحی باعث حیف و میل ده‌ها میلیارد دلار سرمایه کشور شده است.
به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور امروز (یکشنبه) مجلس افزود: تنها راه رفع ناترازی‌ها در بودجه، بانک و انرژی اجرای سیاست‌های درست مالی و اصلاح ساختار بودجه است. 
رئیس مجلس تصریح کرد: به مردم عزیز حق می‌دهم که نسبت به آینده نگران شده باشند، اما با توجه به پیگیری که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی صورت گرفت مقرر شد که قانون مجلس بطور کامل اجرایی شود، ان شاءالله یک آرامش معیشتی برای مردم ایجاد خواهد شد.
 
ارز ترجیحی باعث کنترل گرانی‌ها نشد
وی ادامه داد: قبل از اینکه این مساله را توضیح بیشتری بدهیم، اجازه دهید ابتدا این نکته را عرض کنم، فراموش نکنیم که تصمیم خلق الساعه تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی در دولت گذشته چه ضربه بسیار سهمگینی به اقتصاد کشور زده است، کسانی که این ضربه را به اقتصاد کشور زدند، باید پاسخگو باشند، این ارز ترجیحی باعث حیف و میل ده‌ها میلیارد دلار سرمایه کشور شده است، علاوه بر آن این ارز ترجیحی به هیچ وجه نتوانسته باعث کنترل گرانی شود.