تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3258919
شناسه : 3258919
تاریخ :
پرداخت تسهیلات تبصره 18 به واحدهای دانش‌بنیان اقتصاد ایران: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: این سازمان با هدف رونق واحدهای تولیدی دانش‌بنیان، از محل تبصره 18 تسهیلات واگذار خواهد کرد تا میزان تولید و اشتغال آنها افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، بختیار خلیقی عصر امروز در بازدید از شرکت دانش‌بنیان سبک لوله نوین اظهار داشت: امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده است و به همین منظور ما امروز از این واحد تولیدی دانش‌بنیان بازدید کرده‌ایم.

به گفته سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، شرکت سبک لوله نوین به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کردستان، یکی از تولیدکنندگان لوله‌های بزرگ آب و فاضلاب در سطح کشور است که در زمینه صادرات هم فعالیت دارد.

خلیقی اظهار کرد: این شرکت علاوه بر دانش‌بنیان بودن، یکی از شرکت‌های برگزیده در زمینه صادرات و یکی از واحدهای فعال در زمینه تولید لوله‌های بزرگ است و تنها شرکت تولیدکننده است که با قطر 2 هزار میلی‌متر نسبت به تولید این لوله‌ها اقدام می‌کند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: این واحد دانش‌بنیان 38 نفر اشتغال‌زایی دارد و منشا ثمراتی برای استان کردستان است که تولیدات آن جدای از استان‌های جنوب شرقی و جنوبی کشور، به منطقه اقلیم کردستان عراق نیز صادر می‌شود.

خلیقی دامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی دانش‌بنیان و ارتقاء خط تولید این چنین واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات تبصره 18 به بانک‌های عامل معرفی خواهد کرد که جدای از اضافه کردن خط تولید و افزایش میزان اشتغال، صادرات آنها نیز رونق بگیرد.