تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3247198
شناسه : 3247198
تاریخ :
رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی : فرصت طلایی اقتصادی برای رویداد جام‌ جهانی+فیلم اقتصاد ایران: با توجه به در پیش‌ بودن رویداد بزرگ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، یک فرصت طلایی اقتصادی برای ایران در جریان این رویداد ایجاد شده و کشورمان صرفاً فرصتی ۴ تا ۵ ماه برای انجام هماهنگی‌های لازم با مقامات قطری و بخش‌های خصوصی و حاکمیتی کشور در اختیار دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، با توجه به در پیش‌ بودن رویداد بزرگ جام جهانی  2022 قطر، یک فرصت طلایی اقتصادی در بخش‌های مختلف خدماتی، بهداشت، گردشگری، صنایع دستی و ... برای کشورمان در جریان این رویداد ایجاد شده که برای استفاده از این فرصت، تشکیل یک قرارگاه مرکزی با محوریت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ضروری است و حتی رئیس‌جمهور می‌تواند با دستوری ویژه، اختیارات اصل 127 قانون اساسی را به وزیر میراث فرهنگی تفیض کند.

با توجه به نزدیک بودن به این رویداد، کشورمان صرفاً فرصتی 4 تا 5 ماه برای انجام هماهنگی‌های لازم با مقامات قطری و بخش‌های خصوصی و حاکمیتی کشور برای گرفتن بیشترین سهم از فرصت‌های موجود در این رویداد، در اختیار دارد.

دکتر روح‌الله احمدزاده کرمانی؛ رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی درباره فرصت‌های طلایی که رویداد جام جهانی 2022 قطر در بخش‌های مختلف در پیش‌روی ایران قرار می‌دهد، توضیح می‌دهد: