تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3230639
شناسه : 3230639
تاریخ :
وزیر امور خارجه تاکید کرد: لزوم توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه نیکاراگوئه ضمن دعوت از وی برای سفر به تهران گفت که ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه این کشور اهمیت قائل است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در گفت‌وگوی تلفنی با «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در خصوص توسعه و تعمیق روابط و همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو پیروزی دانیل اورتگا و جبهه ساندنیست‌ها را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، تبریک گفت و بر آمادگی کشورمان برای توسعه و گسترش روابط و همکاری بین دو کشور تآٔکید کرد. 

امیرعبداللهیان با اشاره به حضور محسن رضایی معاون رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه اظهار داشت: حضور معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه نیکاراگوئه اهمیت قائل است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما آمادگی داریم تا تمام توافقاتی که در سفر معاون رئیس جمهور کشورمان به نیکاراگوئه انجام شده است را عملیاتی و اجرایی کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن دعوت از همتای نیکاراگوئه‌ای خود برای سفر به ایران، اظهار داشت: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوارم که در آینده نزدیک بتوانیم همکاری‌های اقتصادی دو کشور را نیز بیش از پیش گسترش دهیم.

دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این گفت‌وگو ضمن قدردانی از تبریک پیروزی اورتگا در انتخابات این کشور و همچنین حضور معاون رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، میزبانی از هیأت ایرانی را افتخاری برای کشورش خواند و اظهار داشت که حامل بهترین سلام های رئیس جمهور نیکاراگوئه برای رئیس جمهور، دولت و مردم ایران است.

وی تأکید کرد: توافقات مختلفی در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از دارو، علوم و تکنولوژی‌ و صنعت انجام شده است و نیکاراگوئه آمادگی دارد در اسرع وقت این توافقات را به پیش برده و اجرایی کند.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه متقابلاً از وزیر خارجه کشورمان برای سفر به کشورش دعوت به عمل آورد و سلام های گرم دانیل اورتگا را به رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

انتهای پیام/