تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3224388
شناسه : 3224388
تاریخ :
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: استفاده از ظرفیت بازارسرمایه برای حل مشکلات اقتصادی اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پي طرح اصلاح قانون بازار سرمایه هستیم چرا که باید از ظرفیت مناسب بازار سرمایه در حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در نشست  کمیته بازار سرمایه با فعالان بازار، گفت: دغدغه‌های فعالان بازار سرمایه شنیده و در خصوص رفع مشکلات بازار سرمایه و بررسی پیشنهادهاي فعالان بازار سرمایه مقرر شد مکاتبات ، تعاملات و جلسات مستمر ادامه یابد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور دبیرکل کانون نهاد‌های مالی و کانون کارگزاران بورس، افزود: اخذ نظرات فعالان بازار و کانون‌ها در خصوص بودجه سال آینده و طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: باید از ظرفیت مناسب بازار سرمایه در حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کرد، ما از راهکاری که تعاملات فعالان بازار سرمایه با مجلس را افزایش دهد استقبال می‌کنیم.
ضرورت حذف دامنه نوسان، قیمت گذاری دستوری، تشکیل کانون سهامداران حقیقی، اجرای مصوبه ۱۰ بندی دولت در بودجه سال ۱۴۰۱ توسط دولتمردان و توجه به نرخ سوخت پتروشیمی‌های حاضر در بورس، اجتناب از دخالت دولت در بورس، جلوگیری از برخی انتصاب‌های نامناسب در برخی شرکت‌های بورسی و ... از جمله موضوعات مطرح شده از سوی فعالان بازار سرمایه در نشست امروز بود.