تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3194018
شناسه : 3194018
تاریخ :
لغو پروازها در اروپا و آسیا با شیوع نوع جدید کرونا اقتصاد ایران: تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی پروازهای خود را به سمت جنوب آفریقا پس از اعلام مقامات درباره شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در این منطقه، لغو کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از شبکه خبری سی ان بی سی، تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی پروازهای خود را به سمت جنوب آفریقا پس از اعلام مقامات درباره شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در این منطقه، لغو کردند.

بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که به طور موقت پروازهای خود را به شش کشور به حالت تعلیق در می آورد.

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، نیز روز جمعه اعلام کرد که تمامی 27 کشور عضو باید سفرها از جنوب آفریقا به این اتحادیه را متوقف کنند.

فرانسه و ایتالیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که قبلاً با اعمال ممنوعیت موقت سفر به جنوب آفریقا به شیوع نوع جدید کرونا واکنش نشان داده‌اند.

روبرتو اسپرانزا، وزیر بهداشت ایتالیا نیز گفته است که دانشمندان در حال مطالعه این نوع جدید هستند، "اما در این مدت، ما بیشترین احتیاط ممکن را اتخاذ خواهیم کرد."

در آسیا، سنگاپور ورود از این منطقه را نیز ممنوع کرده است و ژاپن کنترل مرزی را برای کسانی که از جنوب آفریقا وارد می‌شوند تشدید کرد. هند نیز در حال تشدید آزمایشات کرونا برای مسافران بین المللی در بدو ورود به این کشور است.

سازمان جهانی بهداشت خواستار تشکیل جلسه ویژه در روز جمعه برای بررسی بیشتر این گونه بیماری کووید شده است که تعداد کمی از آن در آفریقای جنوبی شناسایی شده و به B.1.1.529 معروف است.

کارشناسان بهداشت قبلاً هشدار داده اند که این نوع جدید ممکن است مشکل ساز باشد چرا که ترکیب ژنتیکی آن باعث سرعت بیشتر انتقال آن می شود.

مقامات آفریقای جنوبی نیز گفته اند که ممنوعیت پروازها تصمیم عجولانه‌ای است. با این حال، مقامات انگلیسی بر لزوم اتخاذ یک رویکرد محتاطانه تاکید کردند.

علاوه بر آفریقای جنوبی، کشورهای نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، زیمبابوه و بوتسوانا نیز مشمول محدودیت‌های جدید هستند.