تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3172746
شناسه : 3172746
تاریخ :
ضربه بحران ریزتراشه به شرکت فولکس واگن اقتصاد ایران: شرکت فولکس واگن آلمان به خاطر تداوم کمبود قطعات یدکی الکترونیکی پیش‌بینی خود نسبت به عرضه و فروش را کاهش داد و اعلام کرد، ممکن است دست به اخراج کارگرانش بزند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فولکس واگن آلمان که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی در اروپا به شمار می‌رود اعلام کرد نبود تراشه‌های الکترونیکی و متعاقبا قطعات یدکی الکترونیکی خودرو، باعث شده سود این شرکت در سه ماه‌ سوم سال جاری پایین بیاید. این شرکت همچنین گفته که به خاطر این مساله چشم‌انداز تولید و فروش خودروهایش نزولی شده و ممکن است به خاطر این مساله مجبور شود برخی کارگرانش را اخراج کند.

شرکت فولکس واگن همچنین اخیرا مجبور شده به سمت تولید خودروهای برقی برود، زیرا شرکت خودروسازی تسلای آمریکا یک کارخانه جدید در برلین راه‌اندازی کرده است. در حالی که فولکس واگن می‌خواست به بزرگ‌ترین فروشنده خودروهای برقی در جهان تبدیل شود، اما نبود قطعات الکترونیکی باعث شده این شرکت نتواند به هدف‌گذاری خود برسد. این خودروساز طی سال گذشته 223 میلیارد دلار خودرو فروخت و انتظار دارد برای سال جاری شاهد افزایش بیشتر فروش خود باشد. مدیرعامل ‌فولکس می‌گوید این شرکت باید بهره‌وری را در تولیدات خود افزایش داده و هزینه‌های ثابت را پایین بیاورد تا بتواند رقابت‌پذیری‌اش را حفظ کند.