تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3169931
شناسه : 3169931
تاریخ :
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: تئاتر خیابانی محملی مبارک برای بیان معضلات جامعه اقتصاد ایران: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از رسالت های تئاتر اگر شناسایی و بیان معضلات و کاستی های جامعه باشد بی گمان تئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای بروز این رسالت است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،محمد مهدی اسماعیلی در پیامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: یکی از رسالت‌های تئاتر را اگر شناسایی و بیان معضلات و کاستی‌های جامعه در نظر داشته باشیم بی گمان تئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای بروز این رسالت است و رسانه‌ای شریف برای هماوایی با مردمان و شهروندان و همگامی با ایشان برای پالایش جان و جهان.
وی افزود: تئاتر در ذات ارزشمندش توان انسان را از جسم و جان و خیال به عاریت می‌گیرد تا از پی زدودن غبارها و زنگارها، فردا را روشن‌تر کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام آورده است: سپاس از همت و توان هنرمندان شریف کشورمان که در تمام شرایط و وقایع، با انسانی‌ترین و پاک‌ترین شیوه از انسان می‌گویند و با مردمان خویش به مهر همپا می‌شوند. برای نشاندن لبخندی بر لب‌ها، زدودن غمی از چشم‌ها، برگرفتن خسی از پاها و افروختن شعله امید در دل‌ها.
اسماعیلی افزود: به صدق، این همت و تلاش را که در پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در مریوان، شهر مقاومت و دفاع، با مردمان باصفایش جلوه گر شده است ارج می نهیم و از پروردگار مهربان برای تمام هنرمندان ایران اسلامی، دست اندرکاران و برگزارکنندگان این رویداد و مردم شریف کردستان تندرستی و توفیق آرزومندم.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از پنجم تا دهم آبان ماه جاری در شهر مریوان برگزار می‌شود.