تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3162320
شناسه : 3162320
تاریخ :
آهنگساز موسیقی کشورمان معتقد است؛ موسیقی پاپ کشورمان ضعیف‌ترین نوع موسیقی است اقتصاد ایران: رضا کهریزی آهنگساز موسیقی کشورمان معتقد است که در حال حاضر موسیقیِ پاپِ کشورمان از جمله‌ی ضعیف‌ترین انواع موسیقی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، برنامه ارغنون با موضوع تحلیل و بررسی فرهنگ شنیداری در جامعه، با حضور رضا کهریزی(آهنگساز) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

رضا کهریزی گفت: متاسفانه سطح فرهنگ شنیداری در جامعه‌ی ایران بسیار پایین است. گوش انسان باید از دوران کودکی تربیت شود و هر فرد باید از دوران کودکی مهارت گوش دادن به موسیقی را یاد بگیرد.

این آهنگساز ادامه داد: مدارس ایران در همه حوزه‌ها درس‌های متعددی را تدوین کرده‌اند، اما بخش موسیقی را از قلم انداخته‌اند. سرودخوانی‌های مدرسه موسیقی را به طور تخصصی به کودک آموزش نمی‌دهند و اگر ما موسیقی را یاد نگیریم، فرق بین موسیقی خوب و بد را متوجه نمی‌شویم.

کهریزی افزود: متاسفانه برخی از افراد به دلیل سطح پایین فرهنگ شنیداری از وجود موسیقی‌های خوب در جهان مطلع نیستند و موسیقی‌های دم دستِ خود را به عنوان موسیقی خوب تعبیر می‌کنند.

وی با اشاره به این که مدارس باید دانش‌آموزان را به کنسرت‌های موسیقی ببرند، تصریح کرد: در حال حاضر همه مردم ایران در همه اقشار به موسیقی پاپ گوش می‌دهند و متاسفانه موسیقیِ پاپِ حال حاضر کشورمان، از ضعیف‌ترین نسخه‌های موسیقی هستند.

این آهنگساز با اشاره به این که ما در زندگی روزمره به سکوت نیاز داریم، توضیح داد: قرار نیست ما در طول روز به طور مستمر در معرض شنیدن موسیقی باشیم. گوش دادن به موسیقی اندازه‌ی مشخصی دارد. تولید آثار موسیقی پاپ به طور روزانه افزایش پیدا می‌کند و هر روز افراد بیشتری به تولید این نوع از موسیقی روی می‌آورند.

وی با اشاره به این که امروزه ما نمی‌توانیم لایه‌های تو در توی موسیقی را بشنویم، ادامه داد: موسیقی‌های کنترپوانتیک از چندین صدا – فاقد ملودی – تشکیل شده‌اند و ما بدون برخورداری از مهارت شنوایی نمی‌توانیم این نوع از موسیقی‌ها را به خوبی بشنویم.

این آهنگساز با بیان این که برخی از مخاطبان به دلیل کسب پرستیژ بلیط کنسرت‌های موسیقی کلاسیک را می‌خرند، اظهار داشت: موسیقی کلاسیک برای افرادی که گوش خود را تربیت کرده‌اند معنا دارد.