۸ سال سرنوشت کشور را معطل رضایت چند کشور کردند/به عقب برنمی گردیم

اقتصاد ایران: ارومیه - کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: هشت سال کشور را معطل رضایت چند کشور کردند اما امروز بازگشت به عقب هیچ کجا صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی یکشنبه شب در جمع مردم ارومیه و هواداران خود در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه، با بیان اینکه آذربایجان غربی استان دوست داشتنی و استان مهدی و حمید باکری است، ادامه داد: امروز شهید باکری یک الگوی قابل ارائه به جهان بوده که نشان دهنده عظمت مردم این منطقه است.

جلیلی با اشاره به وجود ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی افزود: این منطقه ۱۲ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده، این عظمت و قدرت ملت ما است.

وی گفت: همه قدرت‌های جهان علیه ایران بودند و پشت عروسکی به اسم صدام ایستادید اما امروز صدام کجاست؟ ملت ما کجاست؟

جلیلی با اشاره به اینکه شما هستید که امینی‌ها را تقدیم انقلاب می‌کنید، اظهار کرد: وقتی که کار برای خدا باشد پارتی بازی‌ها از بین می‌رود چرا که هدف خدمت به مردم و شهادت می‌شود که این عظمت ملت بزرگ ایران است.

وی گفت: در همین استان شهیدانی مثل خالد حیدری و ملأ محمد ذوالفقاری داشتیم که کنار هم ایستادند و انقلاب را برپا کردند و به خداوند لبیک گفتند.

وی افزود: بازگشت به عقب هیچ کجا صورت نمی‌گیرد، امروز جای تعارف نیست، هشت سال زندگی ۸۰ میلیون نفر مردم را فدای رضایت چند کشور کردند.

جلیلی افزود: سه سال پیش با انتخاب شهید رئیسی مشخص کردید این ریل باید تغییر کند و امروز این ریل به سمت توسعه پیشرفت است، شهید رئیسی می‌گفت قدرت سه یا چهار کشور نیست امروز با همه کشورهای جهان ارتباط داریم.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: دشمنان خواهان روی کار آمدن تزویر در جامعه و القای نا امیدی هستند و با تمام توان خود می‌خواهند ملت ما را مأیوس کنند.

جلیلی افزود: آژانس ۱۵ بار گزارش می‌دهد که ایران تمام تعهدات خود را در برجام انجام داد ولی دشمنان از تمام تعهدات خود خارج شدند.

وی گفت: دولت روحانی در هشت سال خود وعده داده بود که اعتماد کنید تا هم اقتصاد بچرخد و هم سانتریفیوژ ها بچرخند ولی اقتصاد ایران بدتر شد و ۷۰۰ تحریم را ۱۵۰۰ تحریم کردند و امروز دوباره می‌خواهند روی کار بیایند و آیا این بازگشت به عقب امکان پذیر است.

سعید جلیلی گفت: مردم سالاری دینی و دموکراسی‌های غربی در همین آذربایجان غربی معنا می‌شود چرا که در مردم سالاری دینی ملت نه تنها رأی می‌دهند بلکه فرزندان خود را نیز تقدیم می‌کنند و این تولید قدرت می‌کند.

وی یادآور شد: برای همین است که دشمنان توانایی ایستادگی در برابر ملت ایران را ندارند و امروز ملت ایران با قدرت و عظمت این راه را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: ما یک جهان فرصت داریم و نباید بگذاریم که دوباره دوره هشت ساله دهه ۹۰ دوباره تکرار شود، حاصل یک جهان فرصت، یک ایران جهش است و این بار به عقب بر نمی‌گردیم.

جلیلی افزود: در دوران هشت ساله دهه ۹۰ ایران را سال‌ها به عقب راندند و همه این تجربه‌های غلط نشان داد که این راه و این اعتماد به دشمنان غلط است و نباید تکرار کنیم.

وی گفت: یادمان نباید برود که دشمنان سلاح شیمیایی به بعثی‌ها دادند تا سردشت را بمباران کند آیا این دشمن قابل اعتماد است؟

جلیلی افزود: سه سال گذشته ملت ایران با انتخاب شهید رئیسی نشان دادند ریل ترقی کشور و پیشرفت کشور باید شکل گیرد و شهید رئیسی ملت را باور داشت و چون باور داشت در عرصه روابط خارجی شگفتی ساز شد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز ما می‌توانیم با کشورهای دنیا روابط داشته باشیم مثل شهید رئیسی که این مهم را با ارزآوری برای کشور به رخ دشمنان کشید.

جلیلی گفت: شهید رئیسی به ملت اعتماد داشت و برای همین همپا با ملت در سیل و زلزله حضور داشت و این مسیر را با قدرت پیمود.

وی عنوان کرد: ما در یک انتخاب جدی هستیم و برای چهار سال آینده مسیر را تعیین می‌کنیم و انتخاب می‌کنیم که فرصت‌های بزرگ خود را بشناسیم یا معطل یک اخم دشمنان باشیم.

وی ادامه داد: اگر از جهش صحبت می‌کنیم باید تبیین کنیم مثل روستاهای کشور که امروز اکثر امکانات را دارند و امروز باید ۴۰ هزار روستا را به یک سلول جهش کشور تبدیل کنیم تا موجب اشتغال و ارزآوری کشور شوند که این عملیاتی است.

جلیلی گفت: آذربایجان غربی با سه کشور همسایه است یعنی دروازه صادرات کشور باید باز شود تا یک میلیون سیب در سردخانه هایش نماند و ما فرصت‌هایی که در آذربایجان غربی هست را مغتنم می‌دانیم.

وی افزود: ما باید جهش اقتصادی هشت درصد داشته باشیم که در برنامه هفتم توسعه تعریف شده است.

جلیلی یادآور شد: دولت قبل ادعا می‌کرد که اصلاً برنامه توسعه را قبول ندارد برای همین در هشت سال دولت روحانی رشد اقتصادی صفر و منفی شد که شهید رئیسی این رشد را بالا برد و جهش اقتصادی ایجاد کرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ