«صیدِ درخت» ارغوان

اقتصاد ایران: کتاب «صید درخت»، تازه‌ترین رمان لیلا شمس با نگاهی به رابطه انسان و طبیعت از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسید و در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات قرار گرفت.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رمان «صید درخت» به قلم لیلا شمس در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید و وارد بازار نشر شد. شمس در تازه‌ترین رمان خود سه‌گانه‌ای را نوشته که در سه بخش مجزا با عناوین «از ارغوان»، «در ارغوان» و «با ارغوان» روایت می‌شود. هر سه بخش ساختار منحصر به فرد خود را دارد.

رمان به احوالات دختری به نام ارغوان می‌پردازد که از سوی جامعه پذیرش نمی‌شود. جدا شدن از مردم او را به ایجاد ارتباطات دیگری با عناصری از طبیعت و خیال سوق می‌دهد و او را وادار می‌کند به دنبال رازی باشد که زندگی او را با دیگران متفاوت کرده است.

دختر برای حفظ زندگی و خانواده‌اش می‌جنگد اما این جنگ قواعدی دارد. اتفاقاتی که در بیرون و همزمان در درون او رخ می‌دهد مخاطب را مجبور می‌کند از زاویه‌های مختلف به ماجرا نگاه کند. در نهایت شخصیت اصلی رمان و مردم در یک نقطه به ملاقات خود و یکدیگر می‌رسند.

شمس در « صید درخت» از امید، رنج‌های پیچیده‌ آدمی و از رؤیارویی با حقیقت می‌گوید. فرم و ساختار کتاب مدرن است و طبیعی است که مخاطبان دوست‌دار ادبیات بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

نویسنده اثر در توضیح کتاب این‌گونه می‌نویسد: در دفتر اول گفت‌وگو از ارغوان است؛ آنچه اهالی دربارۀ او می‌گویند. شما صداهای مختلفی می‌شنوید. هرکس روایت خودش را دارد؛ راوی‌ها از شصت و هفت موقعیت برایتان خواهند گفت و باد روایتِ آن‌ها را به گوش شما می‌رساند. پای حرفشان بنشینید، نقلشان را بشنوید و ببینید کجاها در خاطرتان می‌ماند؟ آیا آشنا نیست؟ ... شبیه قصۀ خودتان؟اما دفتر دوم از روایتی که در ارغوان اتفاق افتاده پرده برمی‌دارد. نگاه خودش حکایت دیگری دارد. و دفتر سوم، کسی با ارغوان سخن خواهد گفت. «او» تمامِ قصه را خطاب به ارغوان و برای شما روایت می‌کند.و این چنین است قصۀ تو و من.

«صید درخت» با شمارگان 500 نسخه و در 338 صفحه به قیمت 300 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ