خیابان کریم‌خان‌زند محور الگوی خدمت در پهنه مرکزی تهران

اقتصاد ایران: شهردار منطقه ۶ تهران از فرآیند اجرای پروژه خیابان کریم‌خان‌زند به‌عنوان «محور الگوی خدمت» و جزییات فعالیت‌های زیرساختی آن با هدف تحول‌آفرینی در پهنه مرکزی تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمرتضی روحانی شهردار منطقه ۶ تهران گفت: یکی از ۵ محور الگوی خدمت در پهنه مرکزی تهران، «محور الگوی خدمت کریم‌خان‌زند» است که از سال گذشته با نگاه طرح ویژه و تحولی در دستور کار مجریان مربوطه قرار گرفت و قرارمان این بود که یکسری تغییرات و اتفاقاتی در این محور رقم بخورد که شهروندان، با تمام وجود این تحولات را در این خیابان احساس کنند و بتوانند از آن رویدادهای تازه بهره کافی ببرند.

روحانی افزود: اقدامات عمرانی و زیرساختی که از سال گذشته شروع شده در بحث پیاده‌روسازی، احداث نهر و جدول و بهسازی آن بوده و امسال نیز با قوت و توان هرچه بیشتر ادامه خواهد داشت تا انشاالله هرچه زودتر به اتمام برسد. تاکنون با چندین مشاور جلسه مشورتی و هماهنگی برگزار شده تا از میان مجموع طرح‌هایی که ارائه کردند، یکی از طرح‌ها که بهینه‌تر، ارزنده‌تر و مورد قبول‌تر بود، انتخاب و اجرایی شود.

شهردار منطقه ۶ تهران ادامه داد: بحث پروژه‌های ترافیکی محور کریم‌خان‌زند نیز موضوع مهمی است که با نگاه تحولی و محور الگوی خدمت پیش می‌رود. در ادامه فعالیت‌های عمرانی از ابتدای خیابان کریم خان زند و تقاطع میدان هفت تیر و خیابان قائم‌مقام فراهانی، بررسی و ساماندهی توقفگاه‌های تاکسی و اتوبوس و اصلاحات هندسی و ترافیکی این نقاط انجام خواهد شد. کمی جلوتر در این محور مقابل داروخانه ۱۳ آبان نیز یک طرح ساماندهی ترافیکی ویژه نیز خواهیم داشت و با اجرای آن، وضعیت پارک خودروها و موتورسیکلت‌ها به بهترین شکل ممکن بهبود پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده در محور الگوی خدمت کریم‌خان زند می‌توان به اصلاح ترافیکی بعد از پل کریم خان، ابتدای خیابان ویلای شمالی و جنوبی، مقابل بوستان مریم اشاره کرد که با این کار توقفگاهی با فضایی امن و آرامش ترافیکی خواهیم داشت. همچنین درنهایت، در ابتدای خیابان عضدی هم یک اصلاح ترافیکی دیگر نیز خواهیم داشت.

روحانی در پایان بیان کرد: در کنار پروژه‌ها و اقدامات ترافیکی و عمرانی، توجه به موضوعات بصری و زیبایی شناختی، جز اصولی است که در آن محور مورد تاکید قرارگرفته و شهروندان اینگونه تحولات را به خوبی حس و لمس خواهند کرد، برای نمونه اجرای طرح‌های خاص گرافیکی، نصب و اکران المان‌های زیبا و موضوعی مبتنی بر مضامین ایرانی-اسلامی و همچنین تجهیز محور به مبلمان‌های ویژه، آنجا را به‌عنوان یک محور خاص و الگوی خدمت در پهنه مرکزی و قطعه ششم پایتخت معرفی کنیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ