«مجموعه های نوآور مردم نهاد» به هویت سوم معاونت علمی بدل شد

اقتصاد ایران: معاون علمی رییس جمهور گفت: برای مشارکت مردم در امر تولید و اینکه آن ها بازیگر اصلی باشند، مفهوم و هویت جدیدی در معاونت علمی با عنوان «مجموعه های نوآور مردم نهاد» تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه آبادیران که صبح امروز در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه اگر قرار باشد خیزش یا جهشی ایجاد کنیم، تنها مسیر آن آبادانی کشور است، اظهار کرد: فناوری و نوآوری، دست بالا و ظرفیت ویژه ما هستند و اگر فناوری و نوآوری متناسب با بوم منطقه توسعه داده شود، می شود امید داشت که جهش اتفاق بیفتد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور ضمن بیان این مطلب که آبادیران می خواهد جوانان را به مسائل کشور گره بزند، گفت: آبادیران، نخبگان را برای ایران و ایران را برای نخبگان نگه می‌دارد.

دهقانی در ادامه به با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال گذشته گفت: ایشان سال گذشته بر بحث بهره وری و مردمی کردن اقتصاد تاکید کردند و فرمودند شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین مصادیق مردمی کردن اقتصاد است.

وی ضمن بیان اینکه ما در معاونت علمی دارای دو هویت شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خلاق هستیم که از آنها حمایت می‌ کنیم، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها محل‌هایی برای جمعی از نخبگان علم، فناوری، هنر و علوم انسانی است که دارای نوآوری هستند و در بستر یک شرکت دانش بنیان یا خلاق مورد حمایت معاونت علمی قرار می‌گیرند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور تصریح کرد: از طرفی مردم با توسعه بازار و سرمایه‌گذاری از این شرکت‌ها حمایت می‌کنند، ولی اگر قرار باشد که نوآوری اثری خاص در گروه های نخبگانی نداشته باشد، موجب فاصله گرفتن از مردم می‌شود، همانگونه که در دنیا شاهدیم نوآوری و فناوری موجب شکاف طبقاتی می‌شود.

دهقانی ادامه داد: برای مشارکت مردم در امر تولید و اینکه آن ها بازیگر اصلی باشند، مفهوم و هویت جدیدی در معاونت علمی با عنوان «مجموعه های نوآور مردم نهاد» تعریف شد. مجموعه‌های نوآور مردم نهاد مجموعه‌هایی بر پایه نوآوری هستند که مردم را مستقیما در مدیریت، اداره و بهره‌برداری از دستاوردهای آن مجموعه مشارکت می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه هویت سوم سکوهای نوآوری هستند که بازیگران اصلی آن از نظر سرمایه و بهره‌برداری، مردم اند، گفت: در معاونت علمی دبیرخانه شرکت‌های دانش‌بنیان به شرکت‌های دانش بنیان مجوز می‌دهد، دبیرخانه شرکت‌های خلاق برای شرکت‌های خلاق گواهینامه صادر می‌کند و دبیرخانه نوآوری مردم نهاد نیز برای این مجموعه‌ها گواهینامه ارائه می دهد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ