نماینده شیراز در مجلس ارائه داد؛

راهکارهای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی

اقتصاد ایران: نماینده شیراز در مجلس توضیحاتی درباره راهکارها و اهمیت جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای رونق در بخش صنعت ، ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، جعفرقادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت بازگشت سرمایه‌ها به کشور و سرمایه‌گذاری خارجی، گفت: بخش زیادی از نگرانی‌های مردم که سرمایه های خود را به خارج از کشور برده‌اند شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید است.

وی با بیان اینکه در گذشته اقداماتی در خصوص سپرده‌گذاری‌های ارزی شد که سبب نگرانی سرمایه‌گذاران شد، گفت: یکی از راهکارها برای جذب اطمینان سرمایه‌گذاران، سپرده گذاری‌های ارزی و اطمینان دادن نسبت به برگشت ارز و سود سپرده‌ها است که می‌تواند کمک کند که افراد به سرمایه‌گذاری در کشور اطمینان پیدا کنند.

نماینده شیراز در مجلس اظهار کرد: همچنین با رفع موانع و مسائلی که در بازار بورس وجود دارد، اشخاصی که نگران کاهش ارزش پول خود هستند می‌توانند با اطمینان در بازار مذکور سرمایه‌گذاری کنند.

قادری با بیان اینکه باید به بازار سرمایه بها داد، ادامه داد: ریسک سهام هایی که کف سود را برای مردم تضمین می‌کند نیز راهکاری است که کمک می‌کند که سرمایه‌ها از کشور خارج نشوند و یا سرمایه‌هایی که خارج شده، به کشور برگردند.

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه را برای حفظ و نگهداری سرمایه ها در کشور آماده کنیم، گفت: با توجه به اینکه با سرمایه های داخلی نمی‌توان اهداف توسعه ای را محقق کرد و منابع داخلی پاسخگوی نیازهای مالی برای رشد و توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای صنایع کشور نیست لذا باید راه برای ورود سرمایه‌های خارجی باز شود تا بتوان رقابتی واقعی را در صنایع ایجاد کرد.

نماینده شیراز در مجلس اظهار کرد: برخی از واحدهای کوچکی که در کشور فعالیت می‌کنند، بعضا امکان رقابت با تولیدات خارجی را ندارند ، بنابراین در این زمینه باید تصمیمی برای هدایت سرمایه‌ها به سمت صنعت اتخاذ شود؛ بخشی از این تصمیم ‌می‌تواند پذیرش سرمایه خارجی برای رونق بخشی به صنعت باشد.

قادری با تاکید بر اینکه نباید در مسیر ورود سرمایه خارجی سنگ اندازی کرد، گفت: اگر قرار است کشور در مسیر توسعه حرکت کرده و در مسیر رشد اقتصادی باشد نباید به سرمایه‌های داخلی بسنده کرد، هر چند به سرمایه گذار داخلی باید فضای لازم برای مشارکت در بخش‌های مولد داده شود.

نماینده شیراز در مجلس با بیان اینکه ارتقای توان و ظرفیت تولید داخلی به دست سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باید بخشی از هدفگذاری ما در راستای توسعه اقتصاد و تولید باشد، گفت:  با توجه به اینکه تنها با سرمایه‌های داخلی نمی‌توان اهداف توسعه‌ای را محقق کرد و منابع داخلی قطعا پاسخگوی نیازهای مالی کشور برای رشد و توسعه زیر ساخت‌ها و ارتقاء صنایع کشور نیست بنابراین باید مسیر برای وارد شدن سرمایه‌های خارجی به کشور باز شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ