جلیلی: مشارکت حداکثری مردم با عدالت به‌دست می‌آید

اقتصاد ایران: داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس‌جمهور نباید به حداقل راضی شده و اداره‌ی روزمره‌ی کشور را کافی بداند و بلکه باید به قله نگاه کند و پیشرفت مردم و روند جهانی نشان می‌دهد که امروز در فرصت تاریخی هستیم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری دوره‌ی چهاردهم، طی سخنانی در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش، بیان کرد: مردم ما در سوگ رئیس‌جمهورِ شهید و محبوب خودشان نشان دادند به‌خوبی قدردان خدمت و صداقت هستند. مردم ما در این حادثه، حماسه آفریدند و این هنر ملت ماست که از حادثه، حماسه می‌آفریند و در تندبادِ حوادث، از پا در نمی‌آید و با قدرت تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند.

وی گفت: این حقیقت در دفاع مقدس و  دولتِ رئیس‌جمهور شهید نمایان است و همان ابرقدرتی که رسماً دنبال فشار حداکثری بر مردم ایران بود خودش اعتراف کرد که از مردم ایران شکست فاحش خورده است. ملت فهیم ما سهم خود را در حوادث مختلف انجام داده و آماده‌اند نقش‌های بزرگ‌تری را برای پیشرفت کشور ایفا کنند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: آن‌چه در توان مردم بوده به صحنه آورده و می‌آورند و این بزرگ‌ترین سرمایه کشور است. رئیس‌جمهورِ شهید این سرمایه را می‌شناخت و قدر آن را می‌دانست. کسی که پا به عرصه انتخابات می‌گذارد باید مانند رئیس‌جمهورِ شهید این سرمایه را بشناسد و قدر آن را بداند.

جلیلی اظهار داشت: وقتی چنین مردمی داریم که چنین حماسه می‌آفرینند، امروز به دولتی نیاز داریم که با همه وجود عزم، اراده و برنامه داشته باشد تا این سرمایه را ارتقا دهد. ما در 10 سال گذشته در دولت سایه به این مسئله اندیشه‌ایم و با شبکه‌ای از نخبگان و اساتید در حوزه‌های مختلف کارِ کارشناسی انجام داده‌ایم. فارغ از اینکه دولتِ مستقر، رفیق و یا رقیبِ ما بوده سعی کردیم نتایج بررسی‌ها را برای تأیید و یا تکمیلِ آن به دولت ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: رئیس‌جمهور باید بداند چه فرصت‌هایی در کشور وجود دارد و اگر سخن از برنامه است، رئیس‌جمهور باید به برنامه اشراف داشته باشد و اینکه چگونه از این فرصت‌ها به نفع ملت استفاده حداکثری کند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور نباید به حداقل راضی شده و اداره‌ی روزمره‌ی کشور را کافی بداند و بلکه باید به قله نگاه کند و پیشرفت مردم و روند جهانی نشان می‌دهد که امروز در فرصت تاریخی هستیم. اگر ملتی از فرصت تاریخی‌اش غفلت کند، از مسیر پیشرفت عقب می‌ماند.

جلیلی عنوان کرد: دولت باید برای این پیشرفت با عدالت در جهت جهش کشور با مشارکت دادن ظرفیت تک‌تک مردم حق قائل باشد و برای به میدان آوردن آن برنامه داشته باشد. این حق مردم است که برای جهش کشور نقش ایفا کند و وظیفه دولت است که برای آن برنامه داشته باشد.

وی گفت: تبعیض اجازه پیشرفتِ همه را نمی‌دهد. سرمایه‌ها بدون محاسبات عادلانه تلف می‌شود و اتفاقاً در مناسباتِ عادلانه است که همه سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها به‌کار گرفته شده و انحصار شکسته می‌شود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: برای جهش، مشارکت حداکثری مردم لازم است و این مشارکت با عدالت به‌دست می‌آید تا همه امکان رشد داشته باشند. برای چنین موفقیت‌هایی در ادامه موفقیت‌های مسیر شهید عزیزمان، به تصمیم‌های به‌موقع نیاز داریم تا دچار روزمرگی نشویم و به قله پیشرفت دسترسی پیدا کنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ