روز ۲۳۷ طوفان‌الاقصی| ادامه بمباران شمال تا جنوب غزه

اقتصاد ایران: در حالی ۲۳۷ روز از جنگ در غزه می‌گذرد که مناطق مختلف باریکه غزه از جبالیا در شمال تا رفح در جنوب از ساعات بامدادی بار دیگر هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش اشغالگر قرار دارد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، 237 روز از جنگ در غزه می‌گذرد، طولانی‌ترین نبردی که ارتش اشغالگر تاکنون وارد آن شده و هیچ چشم‌اندازی نیز برای چگونگی خروج از آن نزد مقامات رژیم تل آویو وجود ندارد، تا جایی که نبود هیچ طرحی برای مدیریت جنگ، صدای بالاترین مقامات این رژیم را نیز در آورده است.

در این راستا از هفته‌های پیش از «یوآو گالانت» وزیر جنگ تا «گادی آیزنکوت» و «بنی گانتز» از اعضای کابینه جنگ و رهبران احزاب مخالف، از نتانیاهو خواسته‌اند تا طرحی برای چگونگی اداره جنگ و مرحله پس از آن ارائه دهد؛ خواسته‌ای که اجابت آن برای نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

در این میان در شرایطی که هیچ کدام از اهداف اعلامی اولیه یورش به غزه محقق نشده است، ارتش اسرائیل به بمباران بی هدف و شدید مناطق مسکونی و محل اسکان آوارگان ادامه می‌دهد، به طوریکه شهر غزه در شمال، اردوگاه النصیرات در مرکز و شهر رفح و خان یونس در جنوب از ساعات بامدادی شاهد حملات هوایی و توپخانه‌ای اشغالگران است.

در بخش تحولات سیاسی نیز منابعی در جنبش حماس به وبگاه العربی الجدید گفتند که هیچ یک از اسرای نظامی و غیرنظامی اسرائیل تا زمانی که جنگ به طور کامل خاتمه یابد، آزاد نخواهند شد؛ شرطی که پیش از این وجود نداشت و طی متن توافقی که حماس پیش از این پذیرفته بود، این گروه مقاومت حاضر شده بود طی مراحلی تعدادی از اسرا را آزاد کند؛ اما پس از بمباران شدید چادر آوارگان در رفح در دو روز پیش، حماس اعلام کرد که دیگر آن توافق را نخواهد پذیرفت.

مهمترین تحولات روز 236 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

************************************************************

15:04- مقام حزب‌الله:چهره واقعی جنایتکار آمریکا در جهان فاش شده است

یک مقام حزب‌الله با تاکید بر اینکه مقاومت لبنان تا زمان توقف کامل جنگ غزه به عملیات‌های خود ضد صهیونیست ها ادامه خواهد داد گفت امروز برای همه ثابت شده که سازمان ملل و دادگاه لاهه و ... هیچ کاری برای محافظت از مردم نمی‌کنند و تنها مقاومت، کارساز است.

13:55- فروپاشی نظام بهداشت در نوار غزه

وزارت بهداشت فلسطین: همه نهادهای بین‌المللی و دستگاه‌های ذیربط برای بازگشایی تمام گذرگاههای نوار غزه دست به تحرک بزنند تا بیماران و مجروحان برای درمان به خارج منتقل شود، چرا که نظام بهداشت در نوار غزه فروپاشیده است.

13:45- حماس: اسکله آمریکا در غزه برای فریب افکار عمومی جهان است

جنبش حماس فلسطین، ایجاد اسکله آمریکا در سواحل غزه را در چارچوب تلاش واشنگتن برای فریب افکار عمومی جهان دانسته و تاکید کرد این اسکله هیچ کمکی به کاهش بحران انسانی غزه نکرده و هرچه سریعتر باید همه گذرگاه‌های زمینی باز شود.

13:33- گردان‌های قدس نظامیان اسرائیل هدف حملات خمپاره‌ای قرار داد

سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد که تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی و خودروهای زرهی آن‌ها را در مجاورت منطقه «العبد جبر» در اردوگاه یبنا در جنوب رفح هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار داده است.

12:45- بازداشت 20 فلسطینی دیگر در کرانه باختری

باشگاه اسرای فلسطین امروز پنجشنبه اعلام کرد، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در ادامه یورش به کرانه باختری 20 فلسطینی دیگر را بازداشت کردند که بین آن‌ها کودکان و اسرای سابق که تازه آزاد شده بودند نیز وجود دارد.

12:26- درخواست کارشناسان سازمان ملل برای تحریم فوری اسرائیل

کارشناسان سازمان ملل با اشاره به صحنه‌های هولناک جنایت شنیع صهیونیست‌ها در اردوگاه آوارگان در رفح اعلام کردند که اسرائیل با مصونیت از مجازات به جنایت‌های وحشیانه خود علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد و این وضعیت مستلزم تحریم فوری این رژیم است.

12:09- شلیک خمپاره و تبادل آتش در منطقه صهیونیست نشین مرگلیوت

شبکه المیادین به نقل از خبرنگار خود از شلیک خمپاره و تبادل آتش در منطقه صهیونیست نشین مرگلیوت در مرز فلسطین اشغالی با لبنان خبر داد.

11:50- به صدا درآمدن آژیر هشدار در شمال فلسطین اشغالی

منابع خبری از به صدا درآمدن آژیر هشدار در مرگلیوت در الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی در مرز با لبنان خبر دادند.

11:40- تظاهرات ضدصهیونیستی در برلین

شمار زیادی از شهروندان آلمان امروز پنجشنبه در همبستگی با مردم فلسطین در غزه و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در رفح در مرکز برلین تجمع کردند.

11:32- سازمان ملل: ورود کمک‌ها به غزه 67 درصد کاهش یافته است

سازمان‌های بین‌المللی با هشدار درباره بحران انسانی فجیع در سراسر نوار غزه به ویژه رفح در سایه تداوم وحشی‌گری صهیونیست‌ها اعلام کردند از زمان اشغال گذرگاه رفح توسط اسرائیل، ورود کمک‌ها به غزه 67 درصد کاهش یافته و امکان کمک‌رسانی به آوارگان وجود ندارد.

11:01- حماس: اسرائیل راهی جز پذیرش خواسته‌های مقاومت ندارد

منابع وابسته به جنبش حماس اعلام کردند که این جنبش هرگز مذاکره زیر آتش را نمی‌پذیرد و قبل از هرچیزی اشغالگران باید تجاوزات خود به کل غزه را متوقف کنند و سپس مقاومت فلسطین شرایط جدید خود برای توافق را طبق وضعیت میدانی تعیین خواهد کرد.

10:51- بمباران مستمر اردوگاه جبالیا در شمال غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه ادامه می‌دهند.

10:40- افزایش شمار شهدای کادر درمان در غزه به 500 نفر

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی خودرو امداد هلال احمر فلسطین را در منطقه تل السلطان در غرب رفح هدف قرار داد و منجر به شهادت دو تن از نیروهای کادر درمان شد.

هلال احمر فلسطین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی کادر درمان و خودرو‌های امدادی را به صورت مستقیم هدف قرار می‌دهد، از افزایش شمار شهدای کادر درمان در نوار غزه از آغاز جنگ تاکنون به 500 نفر خبر داد.

10:33- اسامه حمدان: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران بسیار عمیق است

یکی از رهبران ارشد حماس با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای اطمینان داده‌اند هیچ آینده‌ای برای اشغالگران در منطقه ما وجود ندارد تاکید کرد ما رابطه‌ای عمیق با جمهوری اسلامی ایران داریم و امروز اسرائیل در یک باتلاق واقعی گرفتار شده است.

10:01- حماس عملیات نابلس را تبریک گفت

جنبش حماس با اشاره به اینکه عملیات ضد صهیونیستی در نابلس پاسخ طبیعی مردم فلسطین به جنایت‌های رژیم اشغالگر است، از همه فلسطینی‌ها در سراسر اراضی اشغالی خواست تا عملیات‌های مقاومتی خود ضد دشمن را در همه اشکال آن ادامه دهند.

09:52- درگیری شدید در کرانه باختری بعد از یورش گسترده صهیونیست‌ها

بعد از یورش گسترده نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری، درگیری شدیدی میان آنها با رزمندگان فلسطینی رخ داد و طی آن یک جوان فلسطینی زخمی شد و اشغالگران چند شهروند فلسطینی را بازداشت کردند.

06:01- 4 شهید و 15 زخمی در اردوگاه النصیرات در غزه

در پی حمله پهپادی ارتش اشغالگر اسرائیل به خانه‌ای در اردوگاه «النصیرات» در مرکز غزه تاکنون 4 نفر از اعضای یک خانواده شهید و 15 نفر نیز زخمی شده‌اند

03:57- جوانان فلسطینی نظامیان اسرائیلی را در کرانه باختری مورد هدف قرار دادند

 گردان طولکرم (وابسته به سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی) اعلام کرد که رزمندگان این گروه مقاومت بامداد امروز در جریان یورش نظامیان اسرائیلی به شهر طولکرم، توانستند تعدادی از آن‌ها را به طور دقیق مورد هدف قرار دهند.

02:21- شهادت دو امدادگر در غرب رفح

در پی حمله پهپادی ارتش اشغالگر اسرائیل به خودروی امدادگران در محله «تل السلطان» در غرب شهر رفح دو نیروی امدادگر به شهادت رسیدند.

01:52- یورش نظامیان اسرائیلی به شهرهای رام‌الله، نابلس و طولکرم

پس از اینکه ارتش اسرائیل هلاکت دو نظامی خود در شرق نابلس طی عملیات زیرگیری با خودرو را تأیید کرد، نظامیان این رژیم به شهرهای رام‌الله، نابلس و طولکرم یورش بردند.

01:38- 5 شهید در بمباران خانه‌ای در غزه

در پی بمباران خانه‌ای در نزدیکی مدرسه «الزهرا» در شهر غزه تاکنون شهادت 5 نفر از اعضای یک خانواده گزارش شده است.

00:31- عضو کابینه جنگ اسرائیل: وعده نتانیاهو درباره پیروزی در غزه، دروغ است

گادی آیزنکوت فرمانده پیشین ارتش اسرائیل و عضو ناظر کابینه جنگ این رژیم در سخنانی گفت: «نتانیاهو با وعده پیروزی در رفح و بازگرداندن گروگان‌ها توهم‌پراکنی دروغین می‌کند».

او در کنفرانسی در آکادمی نتانیا، تأکید کرد: «پیروزی مطلق در غزه شعار جذابی است، اما محال است که خریدار داشته باشد».

00:01- حملات اسرائیل به رفح 21 شهید بر جای گذاشت

منابع فلسطینی بامداد امروز اعلام کردند که طی حملات روز گذشته رژیم اسرائیل به مناطق مختلف شهر رفح در جنوب نوار غزه 21 فلسطینی از جمله چند کودک به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ