روایت تکان‌دهنده پزشک انگلیسی از وضعیت بیمارستان‌های غزه

اقتصاد ایران: یک پزشک انگلیسی که به غزه سفر کرده بود روایتی تکان‌دهنده از وضعیت وحشتناک بیمارستان‌ها، بیماران، مجروحان و تیم‌های پزشکی در غزه ارائه داد و گفت نمی‌توان تصور کرد که یک انسان چگونه می‌تواند در چنین وضعیت هولناک و غیرقابل تحملی زنده بماند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که رژیم اشغالگر صهیونیستی از 8 ماه گذشته با جنایت‌های وحشیانه و سیستماتیک خود علیه بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی غزه و جلوگیری از رسیدن سوخت و تجهیزات به این بیمارستان‌ها عملاً سیستم بهداشتی نوار غزه را نابود کرده است، یک پزشک انگلیسی که اخیرا از غزه برگشته روایتی تکان دهنده از وضعیت بیمارستان‌ها و پزشکان و بیماران در غزه ارائه می‌دهد.

«خالد دواس» رئیس بخش جراحی مری و معده در بیمارستان‌های کالج لندن در توصیف وضعیت وحشتناک بیمارستان‌های غزه می‌گوید: تیم‌های پزشکی در این بیمارستان‌ها تقریباً بدون هیچ تجهیزاتی کار می‌کنند؛ در شرایطی که برق به شکل مکرر قطع می‌شود و بیماران به دلیل کمبود تخت روی زمین دراز کشیده‌اند.

این پزشک انگلیسی که به مدت دو هفته برای کمک به جراحان در بیمارستان‌های غزه به این منطقه رفته بود بعد از بازگشت اعلام کرد: در زمانی که من در نوار غزه بودم یعنی تا آوریل گذشته، تعداد بیماران و مجروحان در بیمارستان‌ها و همچنین اجسادی که به بیمارستان‌ها منتقل می‌شدند بسیار وحشتناک و غیرقابل تحمل بود و هیچ انسانی نمی‌تواند این صحنه‌ها را تحمل کند.

وی با اشاره به وضعیت دردناکی که پزشکان در غزه دارند و با این وجود برای کمک به بیماران و مجروحان همه تلاش خود را به کار می‌بندند گفت: تیم‌های پزشکی در بیمارستان‌های غزه با وجود همه سختی‌های وحشتناکی که پیش روی آنهاست به کار خود ادامه می‌دهند، اما می‌توانید تاثیر دردناک این وضعیت را بر چهره و جسم و روان آنها ببینید و بار بسیار سنگینی روی دوش این پزشکان است.

این جراح 54 ساله فلسطینی الاصل در ادامه تاکید کرد: بسیاری از مجروحان در غزه و یا کسانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند از رفتن به بیمارستان خودداری می‌کنند؛ زیرا ورود به بیمارستان در سایه وضعیت وحشتناکی که بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی غزه دارند به معنای حکم اعدام است و بیماران و مجروحان می‌ترسند که عفونت زخم‌های آنها در سایه شرایط فاجعه بار بیمارستان‌ها بدتر شود.

دکتر خالد دواس اظهار داشت: من از اینکه نوار غزه را ترک کردم و به کار عادی خودم در انگلیس برگشتم بسیار احساس گناه می‌کنم و مجدداً به نوار غزه برمی‌گردم. من امیدوارم این بار که به غزه می‌روم، آتش بس در آنجا برقرار شود زیرا شرایط کنونی در غزه و به ویژه بیمارستان‌ها غیر قابل تحمل است. در واقع شما زمانی که به غزه می‌روید و به چیزهایی که آنجا می‌بینید و می‌شنوید فکر می‌کنید، نمی‌توانی تصور کنید که یک انسان در این وضعیت چگونه می‌تواند زنده بماند.

وی تاکید کرد که من به بروکسل می‌روم تا درباره وضعیت وحشتناکی که در غزه دیدم با مقامات اتحادیه اروپا صحبت کنم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ