برنامه‌های اوقات فراغت محله محور تدوین شود

اقتصاد ایران: همدان-رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری متناسب با آسیب‌های اجتماعی و محله‌ای برنامه‌های اوقات فراغت فرهنگی را تدوین کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید شهابی‌نیا در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا که با حضور رئیس و معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزار شد، افزود: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و لزوم تدوین برنامه‌های اوقات فراغت، محور برنامه‌ها باید مشارکت اجتماعی و محله محوری باشد و شهرداری می‌تواند با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده در این محلات نقش مهمی را در کاهش آسیب‌ها ایفا کند.

شهابی‌نیا با بیان اینکه در طراحی برنامه‌های اوقات فراغت باید همه اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شوند، اظهار داشت: اگر مدعی تقویت و ایجاد نشاط اجتماعی هستیم، ابتدا باید پایش آسیب‌های اجتماعی محلات به طور جداگانه انجام و متناسب با آن برنامه‌ها تدوین و طراحی شود.

شهابی‌نیا اضافه کرد: دستیابی به اهداف تدوین برنامه‌های اوقات فراغت و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند اهتمام دستگاه‌های اجرایی در عمل به مأموریت‌های خود در این بخش به ویژه مسائل فرهنگی مرتبط با نوجوانان و جوانان است و در این راستا سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری نیز در تدوین برنامه فرهنگی با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط باید همکاری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه لازم است چندین برنامه شاخص فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تدوین شود، اضافه کرد: این برنامه‌ها پرنگ‌تر در سطح شهر به صورت ویژه اجرا شود.

وی به اجرای طرح موفق سایر شهرها در پایش اجتماعی محلات اشاره کرد و افزود: می‌توان از تجربه موفق این طرح بهره گرفته و آسیب‌های اجتماعی محلات را احصا سپس بر اساس آن برنامه‌های اجتماعی تدوین کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر همدان بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در اطلاع رسانی بموقع اقدامات فرهنگی تاکید کرد و گفت: تدوین برنامه‌های فرهنگی باید پیوسته رسانه‌ای داشته باشد تا بتوان بازخورد اقدامات را به خوبی دید.

شهابی‌نیا با بیان اینکه برنامه‌های خوبی برای اوقات فراغت سال جاری طراحی شده است گفت: انتظار می‌رود این برنامه‌ها بر اساس روز و ساعات معینی که تعیین شده برای عموم نیز اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به ظرفیت خوب میدان مرکزی همدان در حوزه گردشگری و اجرای برنامه‌های فرهنگی دارد، تاکید کرد: هر اقدامی در میدان مرکزی شهر صورت می‌پذیرد به دیگر نقاط تسری یافته و بازخورد خوبی دارد بر این اساس از ظرفیت این میدان باید استفاده شود.

وی همچنین به انتخابات پیشروی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: برای روزهای انتخابات لازم است از شیوه‌های نوین تبلیغات استفاده شود و این از لحاظ زیبایی شهری حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه تهیه محتوا در امر تبلیغات ضعف دارد، افزود: در این زمینه با برون‌سپاری می‌توان بهتر عمل کرد و از توان و ظرفیت شرکت‌ها و افراد صاحب نظر بهره برد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر همدان همچنین تاکید کر: شهرداری می‌تواند با همکاری علوم پزشکی در زمینه شیوع بیماری عمده در همدان اقدامات پایش را جهت شناسایی این بیماری انجام دهد و در خصوص آن اطلاع رسانی مناسب و خوبی صورت پذیرد.

گفتنی است؛ در این جلسه رئیس و معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این سازمان برای اوقات فراغت پرداختند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ