سهام‌داران پس از چند هفته با بورس آشتی کردند

اقتصاد ایران: بررسی معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد سهامداران پس از چند هفته با بورس آشتی و بازار را سبزپوش کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  بورس برای دومین روز متوالی رشد کرد تا کمی از اضطراب سهامداران کاهش پیدا کند.طی روزهای گذشته اخباری منتشر شده که هر یک می تواند بورس را برای مدتی سبزپوش کند. وزیر اقتصاد گفته است: به نرخ بهره رسیدگی می‌کنیم. رئیس بانک مرکزی به این موضوع نظارت دارد.بانک مرکزی به بانک ها برای رعایت نرخ سود تذکر قوی داده است.مخبر نیز گفته است: مسئله نرخ خوراک پالایشگاه‌ها که تاثیر زیادی روی سودآوری شرکت‌ها دارد، بررسی شود.سران قوا، برای تصمیم‌گیری در خصوص سه ساله شدن تجدید ارزیابی دارایی جلسه برگزار می‌کنند.سازمان برنامه و بودجه هم اعلام کرد: بار مالی معافیت‌های مالیاتی مربوط به بند س را می‌پذیرد..در نهایت کاهش نرخ اخزا از محدوده‌های ۳۶ درصدی به ۳۳ درصدی از مواردی بود که در آخرین روزهای دولت سیزدهم به بازار مخابره شد.

ادامه رشد بورس

در معاملات روز چهارشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۱۶ هزار و ۲۰۸ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۸۶ هزار و ۸۴ واحد رسید. بازدهی این شاخص مثبت ۷۸ صدم درصد بوده است.شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۳ هزار و ۶۷۵ واحدی در رقم ۶۸۵ هزار و ۳۷۱ واحدی ایستاد. بازدهی این شاخص مثبت ۵۴ صدم درصد بوده است.شاخص کل فرابورس با رشد ۱۹۹ واحدی به رقم ۲۲ هزار و ۶۹۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۴۶۵ واحد به سطح ۱۲۱ هزار و ۹۸۷ واحد رسید.

ورود پول حقیقی به بازار سرمایه

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی مثبت شد و ۷۴ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد. امروز نماد نوری (پتروشیمی نوری)، وخارزم (سرمایه کذاری خوارزمی) و تاپیکو () بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای خفناور ()، دارو () و شستا ()، تعلق داشت.

کاهش ارزش معاملات خرد در بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 5 هزار و 434 میلیارد تومان رسید.ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 147 میلیارد تومان بود که 3 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 19 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 237 میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف های خرید بورس

در پایان معاملات امروز، تعداد نمادهای مثبت ۵۵۳ نماد و تعداد نماد های منفی ۲۴۵ نماد بوده است. یعنی حدود ۶۹ درصد نمادها سبز پوش شدند.در معاملات روز چهارشنبه، ۳۱۶ نماد صف خرید داشتند و ۱۰۴ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۸۶۸ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با ریزش ۲۱ درصدی به ۲۴۴ میلیارد تومان رسید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ