معاون استاندار قزوین:

نیازمند طراحی یک زنجیره کامل برای پسماند هستیم

اقتصاد ایران: قزوین- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه نیازمند طراحی یک زنجیره کامل برای پسماند هستیم بر لزوم تغییر در نحوه دریافت هزینه پسماند نخاله های ساختمانی و صنایع تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  مهدی رجحانی در کارگروه پسماند استان که در سالن معاونت عمرانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از معضلات استان قزوین نابه‌سامانی تخلیه نخاله‌های ساختمانی است، در حال حاضر اغلب ورودی شهرها نخاله تخلیه و چهره زشتی ایجاد شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات این امر دریافت تعرفه بالای سایت پسماند جهت ورود و تخلیه نخاله است که باعث می‌شود کامیون‌ها نخاله‌ها را در نقاط غیرمجاز تخلیه کنند، به منظور جلوگیری از این امر باید ورود و تخلیه نخاله به صورت رایگان انجام شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهار کرد: در واقع از کامیون تخلیه نخاله نباید هیچ پولی گرفته شود و در برابر هزینه پسماند ساختمانی، نخاله و خاکبرداری روی فیش پروانه اخذ شود، با توجه به پروژه‌ای که در حال انجام است حجم نخاله‌های ساختمانی برآورد و معادل آن گواهی تخلیه صادر شود و در صورت عدم تخلیه در مکان‌های در نظر گرفته شد جریمه سنگین اعمال شود.

وی با اشاره به پسماندهای صنعتی، بیان کرد: در صنایع نیز میزان تولید و پسماند ایجاد شده مشخص است، اگر میزان پسماند نسبت به تولید کم باشد نشان از مدیریت غیراصولی دارد و باید بررسی شود، پایش و ارزیابی واحدهای صنعتی با هماهنگی بین صمت و محیط زیست صورت بگیرد و مجوز طرح توسعه حتماً با هماهنگی محیط زیست صادر شود.

رجحانی تاکید کرد: در خصوص صاحبان صنایع نیز با مشورت با آن‌ها، قیمت نهایی تخلیه تعیین شود تا به درستی شاهد افزایش تخلیه نخاله باشیم، با افزایش ورودی پسماند به سایت قیمت آن را نیز کاهش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به سایت پسماند محمدآباد اظهار کرد: در گذشته وضعیت سایت محمد آباد نگران کننده بود اما امروز در مسیر بهبود قرار گرفته و اوضاع بهتری پیدا کرده است؛ این امر امیدوارکننده است و انگیزه می‌دهد که کارهای بیشتری انجام دهیم، سایت محمد آباد با توجه به شرایط موجود در صورت انجام برنامه‌ها و استفاده از تمام ظرفیت‌ها می‌تواند الگوی موفق کشوری باشد.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: باید تلاش شود برای چند سال آینده یک الگوی موفق کشوری در مدیریت پسماند ارائه کنیم، نه صرف امحا و دفن، بلکه زنجیره مدیریت پسماند مورد توجه قرار گیرد؛ پیشنهاد می‌شود مدیریت پسماند شهرداری قزوین رهبری مدیریت پسماند در استان را عهده‌دار شود و با طراحی یک زنجیره کامل موضوع پسماند را ساماندهی کند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ