حضور هنرمندان در مراسم شهید رئیسی + عکس

اقتصاد ایران: مراسم نکوداشت شهید جمهور و همراهانش با حضور جمعی از خانواده معزز شهدا، هنرمندان و مدیران صداوسیما در سالن خورشید مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،   مراسم نکوداشت شهید جمهور و همراهانش که به‌ همت اداره‌ کل روابط عمومی صداوسیما بر پا شده بود، با شعرخوانی سیدعلی موسوی گرمارودی آغاز شد.

در ادامه‌ یوسف سلامی، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به بیان خاطراتی از رئیس جمهور شهید پرداخت و گفت: برایمان شیرین و امیدبخش بود که همراه با رییس جمهور به نقاط صفر مرزی و محروم‌ترین مناطق می‌رفتیم.

وی به ساده‌زیستی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: او در سفر کنار ما با بود و با ما همسفره و همراه می‌شد و اخیرا هم تصویری از کفش‌های گلی رئیس جمهور را منتشر کردم. او خوش‌مشرب، مهربان و خوش‌برخورد بود و دیدیم که مردم هم چگونه پاسخ دادند.

طیبه خادم‌جعفری، خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری صداوسیما هم با بیان اینکه هنوز باور این اتفاق برای ما بسیار سخت است اظهار کرد: خوش‌خلقی از ویژگی‌های بارز رئیس جمهور نکته‌بین‌مان بود. او در میان حجم بالای کاری‌اش همواره به خبرنگاران توجه داشت. شهادت مبارکش باد.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

جواد قارایی، مستندساز هم درباره نگاه رئیس‌جمهور شهید به رونق گردشگری و راهکارهای او در مقابله با ایران‌هراسی به ارائه مطالبی پرداخت.

سحر امامی، گوینده و مجری تلویزیون با بیان اینکه کار ما خبری‌ها بسیار سخت است و باید احساسات خود را مقابل دوربین کنترل کنیم، گفت: این روزها بر ما بسیار سخت گذشت.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

در ادامه امیر شایان‌مهر نیز کمی درباره حضورش در ورزقان و آخرین همراهی‌اش به‌عنوان خبرنگار با آیت‌الله رئیسی صحبت کرد.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

سپس مصطفی محدثی خراسانی به شعرخوانی پرداخت.

محسن اسلام‌زاده، مستندساز هم که مستندهایی از سفرهای رئیس‌جمهور به چند کشور از جمله ترکمنستان، تاجیکستان و پاکستان را ساخته است، گفت: در سفر به پاکستان بسیاری از مردم مشتاق دیدار با او بودند. به نکات جالب توجهی در طول این سفرها برخوردم. سفرهای فشرده‌ای داشتیم با این‌حال ایشان بسیار پرانرژی بود و وقتی می‌دیدیم به ریزه‌کاری‌ها توجه دارد دلمان روشن می‌شد.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

سیّد محمدعلی صدری‌نیا، برنامه‌ساز که به‌ عنوان مستندساز در سفرهایی همراه تیم رسانه‌ای رئیس جمهور شهید بوده است، گفت: یکی از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی، پرکاری او بود. بعضا تیم ما به‌ عنوان تیم مستندساز کم می‌آوردیم. جلسات بسیار فشرده برگزار می‌شد و ایشان خستگی‌ناپذیر ادامه می‌داد. دومین ویژگی ایشان که کمتر درباره‌اش صحبت شده شجاعت و جسارتش بود. سفرش به سوریه در آن شرایط ناامنی، یک پیام جدی درباره امنیت سوریه داد. درباره سفر نیویورک هم همین‌طور بود.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

میلاد جباری مولانا هم که سال گذشته و در جریان بازدید رئیس جمهور از سازمان صداوسیما و ساختمان شهدای رادیو در قالب تئاتر کاربردی، در نقش شهید غلامرضا رهبر (اولین گزارشگر شهید صداوسیمای ایران و از شهدای پیشگام رادیو) در مقابل رئیس جمهور به ایفای نقش پرداخته بود گفت: خوشحالم که برای رئیس جمهور شهید اجرا کردم. او هنر را درک می‌کرد و با من تا پایان آن نمایش همراه شد.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

عباس محبی، بازیگر پیشکسوت رادیو و تلویزیون هم گفت: آشنایی‌ام با آقای رئیسی به زمان تولیت ایشان در آستان مقدس رضوی بازمی‌گردد. سال گذشته که برای بازدید به سازمان آمده بودند ما در حال تمرین برای ضبط «صبح جمعه با شما» بودیم. رئیس جمهور شهید به استودیوی محل ضبط برنامه آمدند. قرار نبود بمانند، اما نشستند و اشاره کردند که متن را اجرا کنیم. نزدیک که رفتم با لهجه شیرین مشهدی گفتند: «من خودم مشهدی‌ام، اما شما لرها را دوست دارم و صبح جمعه با شما را سال‌ها ست گوش دادم» . ما را مورد تفقد قرار دادند و با مهربانی برخورد کردند.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

در ادامه علی داودی شعری درباره شهید خدمت خواند.

فریبا باقری، گوینده رادیو هم با اشاره به دیدار رئیس جمهور شهید از ساختمان شهدای رادیو گفت: برای روز بازدید ایشان، نمایش طنز انتقادی تدارک دیده بودیم‌. با وجود اینکه تیم همراه ایشان می‌خواستند بازدید ایشان زودتر تمام شود تا به دیگر برنامه‌هایشان برسند، اما ایشان صبوری کردند و گوش شنوا برای شنیدن نمایش داشتند. شهادت ایشان همه را شوکه کرد و افسوس که ایشان را از دست دادیم. خوش به حال شهید جمهور ما که مزارشان کنار آقای ما، امام رضا(ع) و امام خوبی‌ها است.

خادم‌پور، گوینده رادیو هم با بیان اینکه رئیس جمهور شهید دغدغه مردم را داشت، گفت: او بسیار بااخلاص، متواضع و خاکی بود. برای سفرهای مختلف با تیم رسانه‌ای رئیس جمهور همراه می‌شدم. توصیف عشق مردم به رئیس جمهور شهید وصف‌ناشدنی است. یادمان نمی‌رود پروژه‌های متوقف‌مانده‌ای را که در این دوره با همت رئیس جمهور افتتاح شدند. امیدوارم راهش تا ابد ماندگار باشد.

در ادامه حسن شمشادی، خبرنگار پیشکسوت در این مراسم خاطره‌ای از شهید رئیسی در زمانی که دادستان کل کشور بود بیان کرد و گفت: «تاثیر یک گزارش شما درباره سوریه از ده‌ها خطابه ما بیشتر بود.» شهید رئیسی عاشق سردار سلیمانی بود و درنهایت به او پیوست.

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

مهدی مهدی‌قلی، مجری تلویزیون نیز با بیان اینکه توفیق داشتم هفت مرتبه گفت‌وگوی زنده و مفصل با شهید جمهور در مسئولیت‌های مختلف‌شان داشته باشم گفت: خاطرات بسیاری دارم. اما مایلم دو موضوع را بگویم. نخست یک خداقوت به همکاران رسانه ملی که بعد از انتخابات مجلس و روزهای پرکار ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان، حالا باید با جدیت وارد امر انتخابات ریاست جمهوری شوند.

وی افزود: ایشان در زمان گفت‌وگو با مجریان بدون استثنا بعد از مصاحبه با تک تک عوامل خوش و بش کرده و خسته نباشید می‌گفتند. اخلاص در عمل داشتند و به همین خاطر هم به این مقام رسیدند. البته که نقد به دولت وارد است اما آنچه باعث ماندگاری ایشان شد اخلاص و سلامت نفسشان بود که پاداششان شهادت بود.  

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

بیان خاطره‌ای از دریافت نشان خادمی آستان مقدس امام رضا(ع) از سوی رئیس جمهور شهید و شعر جدیدی که علیرضا قزوه خواند پایان‌بخش این مراسم بود.

هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و ادبی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، مسعود ده‌نمکی، انسیه شاه‌حسینی، علیرضا جاویدنیا، محمدرضا شفیعی، احمد نجفی، محمدرضا ورزی، مهران رجبی، علی مسعودی، صفا آقاجانی، بیوک میرزایی، ناهید مسلمی، داود نماینده، میرطاهر مظلومی، رامین پورایمان، اردشیر منظم، پژمان کریمی، آرمان غفاریان، عبدالله روا، کامران نجف‌زاده، امید مهدی‌نژاد، جلیل سامان، گلعلی بابایی، محمدرضا باقری، محمدعلی گودینی، عذرا وکیلی، سیداحمد میرعلایی، جعفر دهقان، بهروز افخمی، راضیه تجار، محسن میرزاعلی، حمید هنرجو، نجم‌الدین شریعتی و قادر طراوت‌پور در این مراسم حضور داشتند.

وحید جلیلی، قائم‌مقام فرهنگی رئیس رسانه ملی، محسن برمهانی، معاون سیما، علی بخشی‌زاده، معاون صدا، حسن عابدینی، معاون امور استان‌ها، مجتبی رضایی، معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، مجید اکبرشاهی، رئیس مرکز سیمرغ،محمدرضا خوشرو، مدیر شبکه نسیم و حمیدرضا افتخاری، مدیر شبکه رادیویی صبا هم از جمله مدیران حاضر در این مراسم بودند.

تصاویر دیگر را در ادامه ببینید:

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

هنرمندان , حادثه بالگرد رئیس جمهور , شهید ,

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ