یک مقام مسئول مطرح کرد:

حمایت تمام‌قد شهید رئیسی ازشرکت‌های دانش‌بنیان

اقتصاد ایران: معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از توجه ویژه شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به زیست‌بوم فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان و رشد فزاینده این شرکت‌ها گفت و بر استمرار حرکت وی در حمایت از توسعه کمی و کیفی این شرکت‌ها تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،   رضا اسدی فرد با اشاره به روحیه رئیس جمهور شهید در اهمیت بخشی به علم، فناوری و باور عمیق وی به جایگاه اثرگذار شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مشکلات کشور، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور شهید، همواره پیگیر و حامی شرکت‌های دانش‌بنیان بود و به طور مستمر آخرین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان را از معاون علمی خود جویا می‌شد.

وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی ارتباط قوی، مستمر و نظام‌مند صنایع بزرگ با شرکت‌های دانش‌بنیان را نیز از اولویت‌های مهم می‌دانست و بر تعامل اثرگذار صنایع با شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید داشت.

معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان با اشاره به رونق فروش داخلی و صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در دولت سیزدهم، تصریح کرد: رشد ۲۰۰ درصدی صادرات دانش‌بنیان‌ها در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳، گواه تلاش‌های دولت برای تحقق شعال سال و گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این شرکت‌ها به مدد اتخاذ رویکرد علمی، فناوری و دانش‌بنیان در دیپلماسی عمومی و تعاملات بین‌المللی رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه خدمتگزار، صادرات بیش از دو میلیارد دلاری را رقم زدند که برگ زرین و افتخار آفرینی در فعالیت دولت سیزدهم و حمایت شخص آیت‌الله رئیسی از این حوزه است.

اسدی فرد با بیان این‌ که ارتقای کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان از دغدغه‌های شهید آیت‌الله رئیسی بود، افزود: علاوه بر پیگیری شخصی وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان توسط آیت‌الله رئیسی، کسب اطلاع از آخرین آمارهای این شرکت‌ها، دغدغه‌ها و مشکلاتشان و پیگیری رفع این مشکلات و همچنین بحث ارتقای کمی و کیفی این شرکت‌ها مورد توجه ویژه وی بود و در سومین جلسه شورای‌ «راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان» بر ارتقای کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان توام با توسعه کمی تاکید کرد.

وی با اشاره به تاکید شهید رئیسی بر تجاری‌سازی و صادرات محصولات دانش‌بنیان افزود: رئیس جمهور به ویژه در همان جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان تاکید داشت که همه دستگاه‌های مرتبط از معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی تا وزارتخانه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند علاوه بر کمک به ارتقای قابلیت‌های صادراتی محصولات دانش‌بنیان، تلاش کنند با تکمیل‌تر شدن زنجیره ارزش در تولیدات دانش‌بنیان به افزایش تولید، اشتغال و خلق ثروت برای کشور کمک کنند.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی با تأکید بر ادامه راه و نگاه آیت‌الله رئیسی در حمایت از توسعه این زیست‌بوم گفت: آیت‌الله رئیسی حامی اصلی اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان، همواره همراه و پشتیبان عرصه اقتصاد دانش‌بنیان بود و معاونت علمی هم راستا با منویات مقام معظم رهبری، تأکیدات ویژه رئیس‌جمهور شهید و سیاست‌های حمایتی، مسیر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را با قوت ادامه می‌دهد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ