عین‌اللهی تشریح کرد

اقدامات ماندگار رئیس جمهور شهید درحوزه سلامت

اقتصاد ایران: وزیر بهداشت، واردات ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا را اولین اقدام دولت سیزدهم در حوزه سلامت عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، بهرام عین اللهی، در توصیف تدابیر ویژه شهید جمهور در حوزه بهداشت و درمان، با بیان اینکه دولت سیزدهم در شرایطی که روزانه ۷۰۰ فوتی کرونا داشتیم کشور را تحویل گرفت، گفت: رهبر معظم انقلاب در بدو شروع به کار دولت فرمودند اولین اولویت شما باید مهار کرونا باشد و آیت الله رئیسی برای تحقق این امر شب و روز نداشت.

وی با اشاره به اینکه در آن زمان فقط ۱۸ میلیون دز واکسن به مردم تزریق شده بود، افزود: ایشان شخصاً به مساله کمبود واکسن ورود کرد و پس از گفتگویی که با رئیس جمهور چین داشت، اولین محموله واکسن که ۱۰ میلیون دوز بود وارد کشور شد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: روزانه ۵۰ هزار مراجعه به بیمارستان‌ها، ۲۰ هزار بستری و ۸ هزار مریض بدحال داشتیم در حالی که فقط ۷۰ هزار دز روزانه واکسن تزریق می‌شد و برخی‌ها سخن از رفتن به ارمنستان و سایر کشورها، برای دریافت واکسن می‌کردند.

عین اللهی بیان کرد: با توصیه آیت الله رئیسی جنبش مردمی واکسیناسیون شکل گرفت و با بسیج مردمی و استفاده از تمام امکانات کشور و بسیج مراکز، مساجد، حسینیه‌ها، ورزشگاه‌ها و پایگاه‌های بسیج، تزریق واکسن را به روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز رساندیم.

وی ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم فوتی‌های کرونا ۱۲۲ هزار نفر بود که در این دولت به ۲۰ هزار نفر رسید.

وزیر بهداشت فرماندهی شهید آیت الله رئیسی را در ستاد کرونا برجسته خواند و گفت: تحت این فرماندهی بود که کرونا مهار شد.

عین اللهی، ۲ برابر شدن تخت‌های picu را یکی دیگر از یادگارهای شهید رئیسی در ایام کرونا نام برد و گفت: کرونا اومیکرون بیشتر بچه‌ها را درگیر می‌کرد و ما تخت مراقبت‌های ویژه کودکان کم داشتیم که با دستور رئیس جمهور ۵۰۰ تخت picu به هزار تخت افزایش یافت تا کودکان در همه گیری کرونا دچار مشکل نشوند.

وزیر بهداشت از راه اندازی ۱۵ هزار تخت بیمارستانی جدید تا پایان سال خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی برای سلامت مردم بسیار اهمیت قائل بود و بر افتتاح پروژه‌های بر زمین مانده تاکید می‌ورزید.

عین اللهی افزود: در طی مدت ریاست جمهوری ایشان ۱۶ هزار تخت بیمارستانی راه اندازی شد و تا پایان امسال نیز ۱۵ هزار تخت جدید راه اندازی می‌شود که این دستاوردها در تاریخ سلامت بی نظیر است.

وی ادامه داد: افتتاح پروژه‌های بر زمین مانده از اقدامات و تأکیدات ایشان بود که نمونه آن راه اندازی بیمارستان ولی عصر اراک است که سال‌های سال این پروژه بر زمین مانده بود و منتظر بودیم با دستان مبارک ایشان افتتاح شود ولی این سعادت را نداشتیم و اکنون آماده بهره برداری است.

وزیر بهداشت بهره برداری از کلان بیمارستان‌های حضرت مهدی (عج) و غدیر تهران و همچنین بیمارستان شهریار پس از ۳۴ سال را از دستاوردهای دولت سیزدهم دانست و اظهار کرد: شهید رئیسی بر اتمام و تکمیل پروژه‌هایی که سال‌های سال بر زمین مانده بود اصرار داشت و در این دولت بسیاری از این پروژه‌ها در حوزه سلامت تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ