دیدارباقری با وزیر امور خارجه مصر؛

پیگیری مذاکرات دو کشور تا حصول نتایج مورد نظر

اقتصاد ایران: سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد مذاکراتی را که وزرای خارجه دو کشور با اهتمام ویژه به منافع دو کشور و ملت آغاز کردند، تا حصول نتایج مورد نظر پیگیری شود.

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر که به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور این کشور و برای عرض تسلیت شهادت آیت الله رئیسی رییس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تهران سفر کرده است، در سالن اجلاس سران مورد استقبال «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

وزیر خارجه مصر در این دیدار از طرف رئیس‌جمهور، دولت و مردم مصر ضایعه فقدان رئیس‌جمهور و وزیر خارجه کشورمان را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

سامح شکری با اشاره به روابط بسیار خوب و صمیمانه خود با شهید امیرعبداللهیان، تاکید کرد آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می‌کردم، ولی حضور در ایران برای عرض تسلیت به دولت و مردم ایران ضرورت داشت.

وزیر امور خارجه مصر با اشاره به مذاکرات فشرده و مستمر خود با شهید امیرعبداللهیان در خصوص مسائل منطقه، بر لزوم استمرار این مذاکرات و مشورت‌ها در راستای پیگیری ارتقا و توسعه روابط بر مبانی و اصول پایدار و استوار استمرار پیدا کند.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از سفر و حضور سامح شکری به عنوان نماینده دولت و مردم متمدن مصر در ایران، از پیام‌های تسلیت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه و شیخ الازهر مصر تشکر و قدردانی کرد.

باقری با اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و دینی بین دو کشور بزرگ با تاریخ و تمدن کهن، بر استمرار رویکرد و خط مشی شهید رئیسی و شهید امیرعبدالهیان در پیگیری تعمیق و ارتقای روابط با کشورهای بزرگ اسلامی به ویژه مصر تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد مذاکراتی را که وزرای خارجه دو کشور با اهتمام ویژه به منافع دو کشور و ملت آغاز کردند، تا حصول نتایج مورد نظر سران دو کشور با جدیت پیگیری شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ