سید شهیدان خدمت بنیانگذار نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد

اقتصاد ایران: زنجان-شهید آیت الله رئیسی همان گونه که احیاگر عدالت،مبارزه با فساد اقتصادی و خدمت صادقانه بود،بنیانگذارنهضت احیای واحدهای تولیدی راکد وتعطیل طی حضور خود در ریاست قوه قضائیه ودولت سیزدهم بود.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: سفرهای استانی از آغاز کار دولت سیزدهم با قوت شروع شد و در مدت کار دولت سیزدهم تا زمان آخرین سفر رئیس‌جمهور شهید به آذربایجان شرقی ادامه داشت. زنجان نیز در این مدت دو بار میزبان شهید آیت‌الله رئیسی و هیئت دولت بود.

احیای ۶۰ واحد صنعتی در استان زنجان با اشتغال‌زایی ۲۳۹۲ نفر و سرمایه‌گذاری ۷,۴۳۹ میلیارد تومان همراه احیای ۳۶ واحدهای معدنی با اشتغال‌زایی ۱۹۲ نفر و سرمایه‌گذاری ۲۹۰ میلیارد تومان از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان به‌شمار می‌رود. آماری که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان آن را اعلام کرد و خبر از اجرای ۱۰۰ طرح صنعتی در استان داد.

سید شهیدان خدمت بنیانگذار نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد

آمار عملکردی دولت سیزدهم در حوزه صنایع حاکی از آن است که دولت شهید رئیسی توانسته با احیای ۴۰۱۰ واحد صنعتی در کشور از زمان روی کار آمدن، ظرفیت ۴۹۰۲ واحد صنعتی را افزایش دهد که مجموع این اقدامات و برآیند کار که مهم‌ترین دغدغه در این زمینه به‌شمار می‌رود، بیانگر آن است که با اقداماتی که دولت در این حوزه انجام داده، برای ۹۲ هزار و ۵۲۵ نفر شغل ایجاد شده است.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم در مردادماه ۱۴۰۰ با شعار «دولت مردمی؛ ایران قوی» تلاش دولت‌مردان برای انجام اقدامات شاخص است

با روی کار آمدن دولت سیزدهم در مردادماه ۱۴۰۰ با شعار «دولت مردمی؛ ایران قوی» تلاش دولت‌مردان برای انجام اقدامات شاخص و از همه مهم‌تر عملی کردن وعده‌های بر زمین دولت‌های قبلی بود، از مرداد ۱۴۰۰ فعالیت‌های بزرگ و ارزشمند زیادی در استان زنجان به واسطه اقدامات دولت سیزدهم رخ داده که مهم‌ترین آنها در بخش‌های مسکن، راه، آب و البته احیای واحدهای صنعتی راکد بود.

نیم‌نگاهی به این اقدامات در حوزه صنعت بیانگر آن است که استان در این زمینه توانسته حرکت رو به جلو و به سمت توسعه صنعتی داشته باشد، موضوعی که در سال‌های گذشته مغفول مانده بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در سفرهای استانی نگاه ویژه‌ای به بخش صنعت و معدن استان داشت و از ظرفیت‌هایی که در دوره خدمت خالصانه این شهید بزرگوار به‌وجود آمد، باید بهترین بهره را ببریم تا ادامه‌دهنده شایسته‌ای در مسیر خدمت به مردم باشیم.

مجید گلشنی گفت: در دولت سیزدهم ۴۳۵ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۱۵ هزار و ۴۴۶ نفر راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره‌های ارزش صنعتی راهبردی استان زنجان در دولت سیزدهم بسیار مورد تاکید رئیس جمهور شهید بود، گفت: تکمیل زنجیره صنایع نساجی، پوشاک، صنایع شوینده، کاغذ و صنایع فولاد از جمله اقداماتی بود که در استان زنجان در طول خدمت دولت سیزدهم انجام شده است.

احیای واحدهای راکد استان زنجان در دولت سیزدهم پیگیری را به همراه داشت

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: احیای واحدهای راکد استان در دولت سیزدهم پیگیری و نتایج مطلوبی را در استان به همراه داشت و احیای ۶۰ واحد صنعتی استان زنجان با اشتغالزایی ۲۳۹۲ نفر و سرمایه‌گذاری ۷,۴۳۹ میلیارد تومان در دولت سیزدهم مؤید تلاش‌های انجام‌شده در این بخش است.

گلشنی افزود: ۳۶ واحدهای معدنی استان با اشتغالزایی ۱۹۲ نفر و سرمایه‌گذاری ۲۹۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم احیا شده است.

وی ادامه داد: افتتاح و احیای هفت واحد صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری به‌روز ۲۱ هزار و ۷۷۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۱۷۴ نفر در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان و با حضور وزیر صمت در شهرستان‌های ابهر، سلطانیه، زنجان و ایجرود انجام شد.

رصد آمار در دولت سیزدهم بیانگر آن است که صنعتی شدن زنجان به‌ویژه با احیای واحدهای راکد در این بخش شتاب بیشتری نسبت به سال‌های گذشته داشته و این خود نشان‌دهنده آن است که زنجان به‌عنوان یک استان صنعتی و معدنی می‌تواند از این ظرفیت استفاده دوچندان داشته باشد، تا جایی که امروز شاهد احیای واحدهای صنعتی راکد که در اصل هستیم.

شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی دهمین سفر استانی خود را پس از ریاست بر دولت سیزدهم، صبح روز پنج‌شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ با سفر به استان زنجان انجام داد.

سید شهیدان خدمت بنیانگذار نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد

بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی استان، دیدار با نخبگان، جانبازان، خانواده شهدا، ایثارگران و قشرهای مختلف مردم، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری از مهم‌ترین برنامه‌های سفر رئیس قوه مجریه به استان زنجان بود.

سید شهیدان خدمت بنیانگذار نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد

رئیس دولت سیزدهم در این سفر از سه واحد صنعتی استان زنجان بازدید و در چهار جلسه مختلف در این استان شرکت کرد و علاوه بر دادن دستورهایی برای رفع مشکلات مردم زنجان، در نشست خبری پایان سفر خود، اعضای کابینه و مسئولان استانی را موظف کرد که گزارشی از عملکرد و نتایج سفرهای استانی به رسانه‌ها و مردم ارائه کنند.

۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ آخرین سفر شهید آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور به استان زنجان بود. این سفر به‌عنوان دومین سفر رسمی وی به استان به‌شمار می‌آمد در این سفر ۱۱۹ مصوبه با ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسید و این در حالی بود که از ۵۷ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال مصوبات سفر دور اول رئیس‌جمهور به زنجان که ۲۷ آبان سال ۱۴۰۰ انجام شد، ۳۱ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال معادل ۵۶ درصد محقق شده بود.

البته رئیس‌جمهور شهید ۵ آبان ماه سال ۱۴۰۱ نیز برای آئین بهره‌برداری رسمی از نیروگاه سیکل ترکیبی آریان (زنجان ۲) به زنجان سفری چند ساعته داشت. ۲۹۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی آریان (زنجان ۲) هزینه شده بود که علاوه بر زنجان در ۵ استان دیگر همزمان به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح نیروگاه انجام داد که با افتتاح آن ۱۰۲۶ مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزود شد.

در سفر دوم استانی رئیس‌جمهور شهید به زنجان پروژه‌های مختلفی در استان زنجان توسط وزرا و رئیس‌جمهور افتتاح شد.

در این سفر با اعلام آمادگی سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ۴۹ طرح با بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مصوب شد

در این سفر با اعلام آمادگی سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ۴۹ طرح با بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مصوب شد تا در حوزه‌های مختلف عملیاتی شود. از اهم مصوبات اجرا شده در استان طی این مدت، تکمیل سد میرزاخانلو، آبگیری سد بلوبین و گازرسانی به واحدهای مسکونی و صنعتی، تکمیل مرکز سوانح سوختگی بیمارستان آیت‌الله موسوی و تکمیل مدول دوم تصفیه‌خانه بود و همچنین ۱۷ هزار مسکن حمایتی و زمین نیز تحویل مردم شد.

در سفر دوم رئیس‌جمهور به زنجان مجوز ایجاد شهرک صنعتی تخصصی فرآوری مواد معدنی، شهرک صنعتی خودرو برقی و صنایع وابسته، شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی به این استان داده شد، علاوه بر این موضوعات طی این سفر رئیس‌جمهور بر تکمیل مسیر دوم راه‌آهن قزوین - زنجان و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری استان که سال‌ها است نیمه‌تمام مانده و تکمیل آن از مطالبات مردمی است، دستور لازم را داد. یکی دیگر از مصوبات این سفر برقراری مجدد مسیرهای هوایی زنجان به مقاصد زیارتی بود تا شاهد رشد و شکوفایی این فرودگاه نیز باشیم.

سید شهیدان خدمت بنیانگذار نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد

این مصوبات در حالی بود که از ۵۷ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال مصوبات سفر دور اول رئیس‌جمهور به زنجان، ۳۱ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال معادل ۵۶ درصد محقق شده بود و طی این سفر نیز در مجموع ۳۰۰ هزار میلیارد ریال طرح‌های عمرانی و اقتصادی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و بیش از ۶۰ واحد صنعتی راکد نیز در این مدت در استان زنجان به چرخه تولید بازگشت. برای دور دوم سفر اعتبار مصوب حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال و ۱۱۹ مصوبه بود.

این آمارها نشان می‌دهد شهید آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور دغدغه توسعه در نقاط مختلف کشور را داشت و اجرای مصوبات از سوی ارگان‌های ذی‌ربط یکی از بزرگترین دغدغه‌های وی بود و به همین خاطر سفرهای خود به نقاط مختلف کشور را ادواری کرده بود تا از نزدیک شاهد اجرای کارها باشد تا به عهد خود با مردم که توسعه عدالت و پیشرفت این مرزو بوم بود عمل کند.

شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور تفکر میدانی داشت و به هیئت وزرا نیز تاکید داشت تا این روند را در وزارتخانه‌ها پیاده کنند و در پایان نیز در مسیر همین تفکر به‌عنوان رئیس‌جمهور مردمی در بین مردم و برای مردم جان خود را از دست داد تا بار دیگر نشان دهد انقلاب اسلامی ایران با خون شهدا پایدار مانده و در این نظام اسلامی نام کسی ماندگار می‌ماند که از خود برای مردم و اعتقاداتش بگذرد. خادم‌الرضا در مسیر خادمی مردم برای همیشه تاریخ در یادها ماندگار شد و قطعاً زنجانی‌ها اقدامات ایشان را برای آبادانی این نقطه از ایران اسلامی فراموش نخواهند کرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ