مدت نامشخص تخصیص ارز نیمایی/ تأیید صادرات خود ظرف ۱۵ روز

اقتصاد ایران: موارد مربوط به ارز اشخاص از محل صادرات خود ظرف ۱ الی ۱۵ روز پس از ایجاد ثبت سفارش تأیید می‌گردد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به‌تازگی در فضای مجازی اطلاعات غیررسمی در خصوص سازوکار تخصیص ارز منتشر شده است که نشان می‌دهد به‌خلاف رویه سال گذشته زمان مشخصی برای تأیید تخصیص کالاهای واسطه‌ای وجود ندارد، بر این اساس تخصیص از محل صادرات خود ظرف مدت حداکثر 15 روز تأیید خواهد شد اما در خصوص تخصیص ارز نیمایی یا ارز اشخاص از محل صادرات دیگران تاریخ یا بازه زمانی مشخصی مطرح نشده است.

بر اساس این اطلاعات تخصیص یا تمدید ثبت سفارش ارز نیمایی و ارز اشخاص از محل صادرات دیگران (بر اساس ضوابط جاری و اخذ نظر دستگاه از سازمان مجوزدهنده و به‌شرط وجود منابع) به‌شرط وجود منابع به‌صورت کاملاً سیستمی در سقف منابع ارزی اعلامی به وزارتخانه‌های متنوع صورت می‌گیرد؛ بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان تاریخ مشخصی برای تخصیص یا تمدید ثبت سفارش اعلام کرد.

چنانچه بازرگان بخواهد تخصیص ثبت سفارش در اولویت قرار گیرد، اخذ نظر دستگاه از سازمان مجوز‌ دهنده الزامی می‌باشد در غیر این‌صورت می‌بایست در صف تخصیص ارز بماند تا سهمیه ارزی به دفتر وزارتخانه مربوطه تعلق گیرد. بابت تسریع در فرایند تخصیص ارز این امکان برای وزارتخانه‌های متولی در بستر سامانه جامع تجارت فراهم شده است تا از طریق فیلد نظر دستگاه نسبت به اعلام اولویت سیستمی برای ثبت سفارشهای مورد نظر اقدام نمایند.

در این متن که تحت عنوان اطلاعیه بانک مرکزی در فضای مجازی منعکس شده آمده است: امکان تسریع در تخصیص وجود ندارد، جهت تسریع در فرایند تخصیص فقط و فقط از وزارتخانه مربوطه پیگیری نمایید.

در خصوص موارد مربوط به ارز اشخاص از محل صادرات دیگران به اطلاع می‌رساند تأیید ثبت سفارشهای ایجادشده تاریخ مشخص و از قبل تعیین‌شده‌ای ندارد؛ بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان تاریخ مشخصی برای تخصیص یا تمدید ثبت سفارش اعلام کرد در خصوص موارد مربوط به ارز اشخاص از محل صادرات خود به اطلاع می‌رساند 1 الی 15 روز پس از ایجاد ثبت سفارش تأیید می‌گردد.

انتهای پیام/+

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ