احیا و راه اندازی ۶ شرکت ورشکسته در قزوین

اقتصاد ایران: رییس کل دادگستری قزوین از احیا و راه اندازی ۶ شرکت ورشکسته در سال گذشته خبر داد و گفت: فعالیت دوباره این تعداد از واحدهای تولیدی توانست ۱۷۵ فرصت شغلی جدید را در سطح استان فراهم کند.

 علی شعبانی روز شنبه اظهار کرد: براساس قانون تجارت پس از صدور رای قطعی از محاکم قضایی، به یک بنگاه اقتصادی ورشکسته اطلاق می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته برای ۵۷ شرکت ورشکسته در سطح استان یک هزار و ۵۹۰ فقره پرونده با موضوعاتی از قبیل پرونده محاکماتی، بدهکاری، بستانکاری، اداری و سایر موضوعات مربوط به مشکلات این واحدها تشکیل و اقدامات حقوقی، قضایی، ادرای، مالی و تامینی جهت حفظ حقوق ورشکسته و احیای کارگاه های تجاری در اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان قزوین انجام شد.

شعبانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه، خاطرنشان کرد: ۲۰ فقره مزایده در این رابطه صورت گرفته و ۱۸ مورد دیگر نیز بعد از طی مراحل قانونی در سال جاری مورد مزایده قرار خواهد گرفت.

رییس کل دادگستری استان قزوین تاکید کرد: از فروش اموال در مزایده، اجاره بها و سود سپرده درآمدی بالغ بر ۲۴۲ میلیارد ریال حاصل شد که بخشی از موجودی ورشکستگان به میزان ۶۳ میلیارد و ریال به ۱۳۰ طلبکار جهت تسویه پرداخت، ۴۰ میلیارد ریال به سهامداران و واریز ۴۵ میلیارد ریال به صندوق خزانه دولت و همچنین بدهی ۱۸ شرکت و تاجر ورشکسته پرداخت و آگهی ختم ورشکستگی آنان نیز صادر شد.

به گفته وی، در همین راستا ۴۱۰ پرونده مرتبط به ورشکستگان هم مختومه اعلام شد.

شعبانی خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران در اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان قزوین، ۶ شرکت در استان احیا و راه اندازی شده و و ۲ شرکت دیگر نیز در حال احیا است که شرایط اشتغال به کار ۱۷۵ نفر در این واحدها فراهم خواهد شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ