بیانیۀ جمعیت حامیان آزادی قدس به مناسبت روز جهانی قدس

اقتصاد ایران: جمعیت حامیان آزادی قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس و شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای صادر کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بیانیۀ جمعیت حامیان آزادی قدس شریف به این شرح است: «ما به موسی کتاب دادیم و بعد او، رسولانی پی در پی فرستادیم و به عیسی بن مریم حجت‌های روشن دادیم و او را با روح‌القدس تأیید کردیم. هر بار پیامبری برای شما (قوم یهود) ]پیام یا کتابی[ آورد که مطابق میل و هوای نفسانی شما نبود، استکبار ورزیدید و گروهی از آنان را تکذیب کردید و گروهی را هم به قتل رساندید.» (سوره بقره، آیه 87)

مردم جهان امسال در حالی به استقبال روز جهانی قدس می‌شتابند که فرزندانِ یهودا، این قاتلان انبیای الهی، سرزمین فلسطین و غزۀ عزتمند را به قتلگاه ساکنان و صاحبان آن تبدیل کرده‌اند.

روز و ساعتی نیست که گوساله‌پرستان سامری، خیل انسان‌های بی‌پناه را به خاک و خون نکشند و زیر خروارها سنگ و آهن دفن نکنند. امروز اکثر ابنیه، مزارع و باغستان‌های سرسبزِ شهرها و اردوگاه‌های باریکۀ غزه از سوی قوم مغضوبِ پروردگار، به ویرانه‌ای وحشتناک و تلّی از خاکستر تبدیل شده است. هم‌چنان خانه‌ها، مساجد، بیمارستان‌ها، مراکز امدادی و درمانی، مدارس، دانشگاه‌ها و ...، یکی پس از دیگری تخریب و با خاک یکسان می‌شود. سامری‌زادگانِ لعین، حتی قبرستان‌ها را نیز منهدم و قبور مسلمانان را با بولدوزر شخم می‌زنند و اجسادِ زنان و مردان را مورد بی‌حرمتی قرار می‌دهند.

محاصره غذایی و دارویی مردم غزه، ابزارِ کشتارِ دیگر دولت غاصب اسرائیل و حامیانش برای قتل‌عام بیشتر مردم این دیار است. هتک حرمت نوامیس مسلمانان این منطقه، در اوج فاجعۀ نسل‌کشی و ویرانی و اعدام صحرایی مردم بی‌دفاع، گوشۀ دیگری از رویدادهای غمبار و تکان‌دهندۀ سرزمین فلسطین، آن هم در مرئی و منظر جهانیان، به خصوص اُمّت اسلامی است.

انهدام زیرساخت‌های حیاتی، نابودی گنجینه‌های فرهنگی، آثار تاریخی و تراث اسلامی یک ملّت بزرگ و متمدّن با هدف شیطانیِ محو و حذفِ هویت کهن فلسطین و فلسطینیان از دیگر جنایات قوم بنی‌اسرائیل در فلسطین و باریکۀ غزه در ماه‌های اخیر بوده است.

مصادرۀ خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی و اراضی فلسطینیان در کرانۀ باختری رود اردن، با هدف افزایش و گسترش ساخت شهرک‌های صهیونیست نشین و نیز دستگیری و بازداشت بی‌دلیل و مستمر هزاران جوان مسلمان این مناطق، از دیگر اقدامات شرارت‌آمیز نژادپرستان اسرائیلی است.

جبهۀ جهانی یهود، از ایالات متحدۀ آمریکا تا اتحادیۀ اروپا، به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان، تمام قد و با همۀ قدرت و امکانات سیاسی، اقتصادی، نظامی، تبلیغاتی و روانی، به پشتیبانی از مهاجمان وحشی اسرائیلی برخاسته و از هیچ حمایت و کمکی از این رژیم سفّاک کوتاهی نمی‌کند. در این سوی عالم نیز، برخی سران، دولتمداران و حاکمانِ بی‌هویت، نفوذی و بعضاً یهودی تبار (از ترکیه تا مصر، اردن، عربستان، بحرین، امارات، قطر و ...)، در رأس کشورهای مسلمان، به جای حمایت از آرمان فلسطین و دفاع از مردم مظلوم غزه، با بی‌شرمی تمام، در مسیر تأمین انرژی و مواد غذایی و تسلیحات جنگی مورد نیاز تروریست‌های مهاجم یهودی، از یکدیگر گوی سبقت را می‌ربایند.

در بعضی دیگر از بلادِ اسلامی نیز پیش فرض‌های انحرافیِ «اَشرافِ سیاه» و محاسبات ذهنی واژگونۀ تعدادی از سیاست‌گذارانِ سیاست‌باز و تصمیم‌سازان کج‌فهمِ کوته‌فکر، مانع هرگونه اقدام اساسی بازدارنده در برابر این فاجعۀ بزرگ تاریخ است. استدلال جماعت یادشده بر این فرضیۀ غلط استوار است که به کارگیری امکانات بالقوۀ موجود و استفاده از قدرت و عواملِ بازدارندۀ لازم در برابر رژیم متجاوز و مهاجم اسرائیلی، سبب گسترش جغرافیای جنگ و درگیری و در نهایت در جهت راهبرد اشغالگران یهود تمام خواهد شد!!

تصمیم‌سازی بر مبنای چنین محاسبات ذهنی دشمن ساخته، طی ماه‌های اخیر، مهاجمان سفّاک اسرائیلی را گستاخ‌تر و موجب تشجیع آن‌ها شده است، به طوری که برای هر اقدام شرارت‌آمیز و جنایت‌بار، دست خود را باز می‌بینند. آن‌ها امروز از بمباران پی در پی برخی اماکن و مناطق حساس در سوریه و حتی ترور مستشاران جبهۀ مقاومت اسلامی در مقر و منازلشان و به شهادت رساندن این سلحشوران مظلوم، هیچ ابایی ندارند و با گستاخی آن را به عنوان نشانه اقتدار خود از یک سو و عجز و ناتوانی کشورهای مسلمان و تحقیر اُمّت اسلامی به رُخ می‌کشند.

بمباران وحشیانۀ ساختمان سرکنسولگری ایران در سوریه و شهادت بعضی از سرداران و مستشاران ارشد و فرماندهان بزرگ و رشید ما، نشانۀ اوجِ جنون و استیصال و نمونه دیگری از گستاخی مهاجمان اسرائیلی است. همۀ این‌ها در حالی است که تجارب مستند تاریخی و به علاوه اطلاعات و ارزیابی وضعیت و حالات جوامع اسرائیلی و ساکنان شهرک‌های یهودی‌نشین در فلسطین اشغالی از منظر روان‌شناختی و جامعه‌شناسی، کاملاً حکایت از آن دارد که آن‌ها نه فقط توان، شجاعت و شهامت حتی یک روز ایستادگی و پایداری را در برابر جبهۀ مؤمنانِ مقاومت اسلامی ندارند، بلکه اوّلین اقدام و عملیّات اساسی و جدّی بازدارنده، نه فقط موجب عقب‌نشینی، بلکه سبب فروپاشی کُلّ ساختار عنکبوتی نظام سیاسی، اجتماعی، امنیت روانی و حتی سازمان نظامی آن مجموعۀ فاسد خواهد شد و آمریکا و اروپا و دولت‌های اقماری کوچک و پادوی آن‌ها نیز هیچ غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

این واقعیتی است که کهنه‌کاران عرصۀ سیاسی، اطلاعاتی و نظامی آمریکایی و اسرائیلی، به خوبی از آن آگاه هستند. آن‌ها خوب می‌دانند که به دلیل عمق استراتژیک محدود، کوچک و شکننده رژیم جعلی اسرائیل، کمترین و کوچکترین اقدام و عملیات بازدارندۀ اساسی، فروپاشی سازمان امنیت روانی و ساختارِ اجتماعی جامعۀ یهودی در سراسر اراضی اشغالی فلسطین را در پی خواهد داشت و این خود موجبات فروریزی پایه‌های دیگر سیطرۀ اشغالگران را فراهم کرده و زنگ زوال اسرائیل را به صدا درخواهد آورد.

به بیانی دیگر، آن همه قساوت، بی‌رحمی، کشتار، نسل‌کشی و فاجعه‌ای که اسرائیل طی بیش از شش ماه در انظار عمومی و افکار جهانی به نمایش گذاشته، نه تنها مبتنی بر اقتدار اشغالگران سفاک یهودی، بلکه به دلیل کوتاهی‌ها، کاستی‌ها، سستی‌ها و بی‌عملی ناشی از ضعف شناخت و ارزیابی درونی این دشمن است.

پرسشی که اکنون افکار عمومی در ایران و جهان را به خود مشغول کرده این است: راستی! قوم متجاوزِ تبهکار اسرائیلی، چه فاجعه و جنایت دیگری را باید مرتکب شوند تا غیرت انسانی و حمیّت دینی سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان ممالک اسلامی برانگیخته شود و امکانات بازدارندۀ موجود را علیه خصمِ دون و توقف این تهاجم و نسل‌کشی بزرگ تاریخ به کار گیرند؟

امروز فریاد استغاثۀ صدها هزار کودک، زن، مرد، پیر و جوان مظلومِ متکی بر اراده و مشیّت الهی در غزه بر بام بلند هستی طنین انداخته است. فریادهایی که حتی اگر از آنِ یک نفر انسان نیز می‌بود، باز هم در قبال آن در دنیا و آخرت مسئول بودیم. اکنون، راه‌پیمایی‌ها و اعتراضات همه روزه در سراسر قاره‌ها و اعلام نفرت و انزجار جهانیان از قوم جنایت پیشۀ بنی‌اسرائیل و فریاد رسای «فلسطین آزاد باید شود» و «نسل‌کشی مردم غزه را متوقف کنید»، خود یک انتفاضۀ بین‌المللی بی‌نظیر و بی‌سابقه را در تاریخ رقم زده است.

حضرت امام خمینی، آن حکیم بزرگ و اَبرمرد تاریخ دنیای معاصر، انگار چنین روزهایی دیده بود. آن عارف فرزانه ده‌ها سال پیش از این هشدار داده و اعلام خطر کرده بود که:

 این افعی افسرده(اسرائیل) اگر دستش برسد بر صغیر و کبیر شما رحم نمی‌کند.» (12/1/1362)

«چه دردناک است برای مسلمانان جهان در عصر حاضر که با داشتن آن همه امکانات مادی و معنوی، در مرئی و منظر آنان به پیشگاه خداوند متعال و رسولان عالی‌قدرش این چنین جسارت واقع شود، آن هم از یک مشت اوباش جنایتکار. و چه ننگ است برای دولت‌های اسلامی که با در دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرت‌های جهان، بنشینند و تماشاگر باشند که آمریکا ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسدِ بی‌ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‌ای ناچیز عبادتگاه مقدس و قبله‌گاه اوّل آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همۀ آنان قدرت‌نمایی کند. و چه شرم‌آور است سکوت در مقابل این فاجعۀ بزرگ تاریخ.» (25/1/1361)

«تا کی باید به جای مقابله با دشمنان اسلام و برای نجات قدس از اسلحۀ گرم و قدرت نظامی و الهی غفلت کرد. باید برای آزادی قدس از مسلسل‌های متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده شود و بازی‌های سیاسی را که از آن بوی سازش‌کاری و راضی نگه داشتن ابرقدرت‌ها به مشام می‌رسد، کنار گذاشت.» (10/5/1360)

«اگر دولت‌ها بترسند، ملت‌ها زنده باشند و نترسند. اگر همۀ ما از بین برویم، بهتر است از این که ذلیل باشیم زیر دست صهیونیسم و زیردست آمریکا.» (25/8/1360)

کیست نداند که سُنّت تغییرناپذیر الهی و وعدۀ خداوندی مبنی بر زوال اسرائیل فرا روی تاریخ آینده بشر قرار دارد و تحقق حتمی آن به عنوان بخشی از نقشۀ آخرالزمانی پروردگار، از پیش بشارت داده شده است. بدون شک، رزم جویان و مبارزان جبهۀ مقاومت اسلامی، به ویژه مجاهدان سلحشور خطۀ فلسطین و غزۀ عزتمند در این امتحان الهی سرافراز و سربلند و سیاست‌بازان شیطان‌زدۀ دنیای امروز، به خصوص در کشورهای مسلمان، فرجامی جز خواری و شرمساری نزد افکار جهانی، رسوایی در تاریخ و سرافکندگی در محکمۀ الهی نخواهند داشت.

سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف از همه مسلمانان، موحدان و آزادگان، به خصوص ملّت نجیب و شریف ایران دعوت می‌کند به تبعیّت از رهنمودهای مقتدای خود، تکلیف انسانی و دینی خود در قبال قضیه فلسطین و شرارت های دشمن اسرائیلی در غزه و سوریه را ادا کنند. بدون شک، این یک وظیفه و تعهد انسانی و الهی است که همه، با حضور و مشارکت در راه‌پیمایی روز جهانی قدس، ضمن اعلام نفرت و انزجار از قوم فاسد و نابکار اسرائیلی و هم‌پیمانان جهانی و منطقه‌ای آن، به ویژه شیطان بزرگ آمریکای دغل‌باز و اتحادیۀ اروپای فریبکار، عظمت و اقتدار اُمّت اسلامی و آزادگان عالم را در برابر دشمنان بشریت به نمایش گذارند.

امروز همه ما مُکلّفیم «روز قدس را و همۀ این ایام حساس را که لیلۀ‌القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‌الفجر نجات ملّت‌های مسلمان و مخصوصاً ملّت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم.» (حضرت امام خامنه ای، 24/1/1391)

سازمان مردم نهاد، جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ