اولویت های تقویت نقش بورس برای تحقق شعار سال از زبان وزیر اقتصاد

اقتصاد ایران: سخنگوی اقتصادی دولت بورس را یکی از بهترین بازارها برای مشارکت آحاد مردم در تامین مالی اقتصاد دانست که چند اولویت نقش آن را تقویت می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در خصوص برنامه دولت برای تحقق شعار سال از مسیر بازار سرمایه به سنا، گفت: یکی از بهترین بازارها برای مشارکت آحاد مردم در تامین مالی اقتصاد، بورس است. چند دستورالعمل با اولویت نقش این بازار را تقویت می کند. اولویت اول تمرکز بر شرکت‌های سهامی عام پروژه است که امید می رود سال جاری منابع مالی بیشتری به سمت این شرکت‌ها جذب شود.

وی افزود: اولویت دوم ارتقای جایگاه سکوهای تامین مالی جمعی در فرابورس و سکوهای تامین مالی ارزی است. خوشبختانه مجوز ایجاد سکوی تامین مالی جمعی ارزی تا سقف ۵۰ میلیون دلار اخذ شده اما پیش شرط این بسترسازی‌ها، مهار تصمیم‌گیری‌های دارای ابعاد منفی بر بازار سرمایه است که در بسته سیاستی سال آن‌ها را پیش‌بینی و جهت هماهنگی بین دستگاهی اقداماتی را در راستای پیش‌بینی پذیری اقتصاد انجام داد.

خاندوزی ادامه داد: در سال ۱۴۰۳ تنوع بخشی به تامین مالی در اقتصاد بویژه تامین مالی از مسیر بازار سرمایه، کاهش تصدی گری دولت در فعالیت هایی که مورد تاکید رهبری بوده و در سیاست های اصل ۴۴ به آن پرداخته شده بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. تسریع در فرآیند واگذاری شرکت هایی که در فهرست قرار دارند و تقویت نظارت دولت و توانمندی های حاکمیتی و تقویت مشارکت عمومی – خصوصی از دیگر برنامه ها است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ