ترکیب هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین و تصویب شد

اقتصاد ایران: جلسه ۴۶۴ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضای شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه این جلسه در تشریح مصوبات شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر؛ آیین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنرهای سنتی و میراث‌داران تمدنی، ماده واحده تعیین ترکیب اعضای هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و اصلاح ماده 4 آیین‌نامه شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیدند.

وی در خصوص موضوع آیین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنرهای سنتی و میراث‌داران تمدنی تصریح کرد: بر اساس این آیین‌نامه؛ یک شورای ارزشیابی متشکل از نمایندگان و معاونان وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، علوم و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، فرهنگستان هنر و مسئولین کمیته‌های تخصصی و کارشناسان خبره حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل می‌شود و به‌صورت تخصصی به داوری و ارزشیابی آثار و فعالیت‌های هنرمندان این حوزه و اعطاء درجه هنری به آنها در سه سطح و 5 درجه خواهد پرداخت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه سیاست­ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان که فروردین‌ماه سال جاری تصویب و ابلاغ شد؛ تشکیل هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی ویژه دانشگاه فرهنگیان را مصوب و تعیین ترکیب اعضای آن را به شورای معین شورای عالی واگذار کرده بود.

خسروپناه افزود: وزیر آموزش و پرورش؛ اعضای حقیقی و حقوقی این هیأت را پیشنهاد کرد که در این جلسه شورای معین، ترکیب هیأت مذکور تعیین و تصویب شد و از این پس؛ این هیأت در فرایند جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان مسئولیت خواهد داشت. در این جلسه؛ همچنین ترکیب اعضای شورای حوزوی که یک شورای تخصصی مشترک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی حوزه‌های علمیه است؛ اصلاح شد.

وی در خاتمه گفت: در جلسه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیات اساسنامه سازمان ملی ارزشیابی و سنجش آموزش کشور تصویب شد و بررسی جزئیات به شورای معین واگذار شده بود که در این جلسه، فصل ارکان سازمان مذکور، ترکیب هیأت امناء و شورای ارزشیابی، اعتبارسنجی، تضمین کیفیت و رصد نظام آموزش کشور و نحوه انتقال سازمان‌ها و واحدهای مرتبط به سازمان جدید، بررسی و تصویب شد و بررسی تکمیلی و نهایی اساسنامه سازمان مذکور؛ به جلسه آتی شورای معین موکول شد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ