مطهری: ملاک فهرست ما اعتدال و عقل‌گرایی است/ نه اصولگرا هستیم و نه اصلاح طلب

اقتصاد ایران: کاندیدای انتخابات مجلس و سرلیست «صدای ملت» گفت: ملاک فهرست ما اعتدال و عقل‌گرایی و دوری از شعار زدگی و ایجاد تغییر در حد امکان است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، علی مطهری سرلیست فهرست انتخاباتی موسوم به صدای ملت در مراسم رونمایی از این فهرست انتخاباتی که عصر امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: برای اینکه علت پیدایش فهرست صدای ملت برای شما روشن شود باید بگویم که در انتخابات جاری احساس شد که گروه‌هایی هستند که مایل به مشارکت و لیست دادن در انتخابات نیستند و ما احساس کردیم که تقویت این نگرش به نفع کشور نیست چراکه ما در هر شرایطی نیاز داریم که زمینه اصلاح امور را فراهم کنیم و اصلاح امور نیز جز از طریق انتخابات و آشتی مردم با صندوق رای امکان پذیر نیست. 

 

وی افزود: اگر نقطه مقابل صندوق رای را نگاه کنیم در نهایت منجر به براندازی خواهد شد؛ اگر بگوییم در انتخابات شرکت نمی‌کنیم تا مشارکت پایین بیاید و نظام تضعیف شود این روند به مرور موجب براندازی نظام حاکم می‌شود.  

مطهری تاکید کرد: علی رغم همه انتقادات و گله‌هایی که نسبت به دو انتخابات گذشته که نمی‌توانیم ادعا کنیم انتخابات آزاد بود داریم و به‌رغم انتقادات به برخی رویه‌ها از قبیل محدود کردن آزادی بیان ولی همچنان معتقدیم که برای اصلاح امور باید وارد نهادهای حکومت شد تا از این طریق زمینه اصلاحات را فراهم کرد. 

مطهری ادامه داد: در این دوره گروه‌های نقطه مقابل اصولگرایان گفتند که هیچ فهرستی نخواهند داد چون افراد مدنظر آنها به اندازه کافی حضور دارند و ما برای اینکه این فضا را بشکنیم وارد عرصه شدیم که در نهایت شاید به نفع همین گروه‌ها هم باشد.   

وی گفت: البته یک بیانیه 110 نفری منتشر شد که بیانیه خوبی بود و اصرار داشت که ما باید از هر فرصتی استفاده کنیم و از هر روزنه‌ای برای پیاده سازی هدف‌های اصلاحی استفاده کنیم بنابراین ما تصمیم گرفتیم فهرستی را ارائه کنیم که به دنبال این قضیه برخی گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی و  چه گروه های اصلاح‌طلب و مستقل و چه برخی اصولگرایان حمایت کردند.

سرلیست فهرست انتخاباتی صدای ملت تاکید کرد:  ملاک فهرست ما اعتدال و عقل‌گرایی و دوری از شعار زدگی و ایجاد تغییر در حد امکان است. البته ما نمی‌توانیم  ادعا کنیم که با یک انتخابات مجلس همه تغییرات را محقق کنیم ولی به هرحال امکان فراهم کردن زمینه اصلاحات را می‌توانیم به وجود بیاوریم. 

مطهری خاطرنشان کرد: فهرست ما نه اصولگرا و نه اصلاح طلب است و در واقع صدای مردم است و برای هیچ کدام از این گروه‌ها اصالتی قائل نیست. ما اعتقاد داریم که دیوار کشیده شده بین اصلاح طلبان و اصولگرایان ناشی از روابط افراد و شخصیت ها است و در واقع اختلاف اساسی میان این دو جریان وجود ندارد و اینطور نیست که اینها نتوانند با وجود اختلاف فعلی با هم کار کنند؛ ما باید این دسته بندی‌ها را کنار بگذاریم. 

این خبر در حال تکمیل است...

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ