بتن‌ریزی پای درختان، برای بهسازی «جاده جنگل» لواسان!

اقتصاد ایران: محمد که یکی از دوست‌داران محیط زیست در منطقه لواسان است می‌گوید« پای درختان جاده جنگل بتن ریخته شده است»، فرماندار شمیرانات نیز در این باره می‌گوید «قصور از پیمانکار» است که «تذکر لازم داده شده است».

خبرگزاری فارس - تهران، محمد که یکی از دوست‌داران محیط زیست در منطقه لواسان است می‌گوید« دو روز پیش دیدم پای تعدادی از درختان جاده جنگل بتن ریخته اند»؛  او که حدود 8 سال است به صورت خودجوش جزء محافظان طبیعت به شمار می‌آید معتقد است «سیمان به مرور باعث خشک شدن درخت می‌شود».

جاده جنگل یکی از جاده‌های محلی بین لواسان بزرگ و کوچک به شمار می‌آید که مردم بومی منطقه به صورت محدود از آن تردد می‌کند.

عملیات بهسازی و آسفالت این جاده از مرداد ماه 1402 آغاز شده است که همان موقع راهداری به صورت غیراصولی شروع به هرش درختان کرد که با پیگیری خبرنگاران این موضوع اصلاح شد. (ماجرای هرس غیراصولی درختان «جاده جنگل» لواسان چه بود؟)

به گفته مجتبی ذاکری فرماندار شهرستان شمیرانات، «پیمانکار که در حال درست کردن آبراه بوده طی مشورتی اشتباه با فردی غیر مسئول این اشتباه را مرتکب شده» که در این خصوص به «راهداری تذکر» لازم داده شده است.

«اصلاح بتن ریزی پای درختان» و جایگزن کردن «سنگچین» به جای بتن ریزی در حاشیه جاده از تکالیفی می‌باشد که فرماندار شمیرانات برای پیکانکار مشخص کرده است.

جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات نیز معتقد است «این جاده در دامنه است و آب به ریشه درخت می‌رسد و این درختان از روان آب‌های فصلی استفاده می‌کنند».

جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات می‌‌گوید «پس از مشاهده این مسئله به راهداری و پیمانکار ابلاغ کردیم که از آن رویه جلو گیری و اصلاح به عمل آید».

به گفته جویباری «دور درخت را باید بتراشند» تا از سطح خاک قادر به آبیاری باشیم، فرماندار شمیرانات می‌گوید فقط پای «20 اصله درخت» بتن ریزی شده است.

سیداحمد حسینی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شمیرانات نیز «قصور» را از جانب پیمانکار می‌داند که برای جبران آن باید «کمپرسور بیاورند و دور درخت را خالی کنند».

او می‌گوید «از ادامه آن اقدام جلوگیری شده است و نا هماهنگی‌هایی بود که رفع خواهد شد».

پایان پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ