معاون وزیر کشور: امکانات دولتی به صورت مساوی در اختیار کاندیداها قرار می‌گیرد

اقتصاد ایران: رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به آماده‌سازی سامانه شفافیت انتخابات، گفت: برابرِ قانون جدید در موعد تبلیغات انتخاباتی امکانات دولتی به صورت مساوی در اختیار کاندیداها قرار خواهد گرفت و ظرفیتی نیز در صدا و سیما برای همه حوزه‌های انتخابیه تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید محمدتقی شاهچراغی معاون سیاسی وزارت کشور و رییس ستاد انتخابات امروز در همایش فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار برگزار شد، اظهارداشت: بررسی‌ها و ادبیات سیاسی مردم و نخبگان  نشان می‌دهد که شرایط برای برگزاری انتخابات در کشور و استان مهیا است و اراده دولت و مردم در برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری است.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته و تلاش دشمن برای برهم زدن امنیت جامعه، افزود: دشمن امسال نیز برای تمام ابعاد روشن‌کردن مجدد فتنه برنامه‌ریزی کرده بود و هر آنچه را لازم بود پای کار آورده بود اما اراده مردم و تلاش دستگاه‌های مسئول موجب شد که با لطف خداوند متعال دسیسه دشمن خنثی شود.

 

معاون سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: افزایش مشارکت مردم در انتخابات امر مهمی است که تحقق آن نیاز به نقش آفرینی همه نخبگان جامعه و دستگاه های کشور است باید گفتگوهای اجتماعی می بایست حول محور گفتمان پیشرفت کشور و تبیین خدمات نظام به مردم ایران انجام گیرد

شاهچراغی بیان‌کرد: در موضوع دفاع از آرمان های انقلاب مردم معمولا از مدیران جلوتر هستند و زمانی که احساس تکلیف می کنند خودشان میدان داری و مشارکت خواهند کرد و مدیران فقط تنظیم‌گر و تسهیل‌گر هستیم و اگر به وظایف خود عمل کنیم مردم هم خواهند آمد.

وی اظهارداشت: مردم برگزار کننده اصلی انتخابات و صاحبان اصلی کشور هستند و همین عامل در سلامت و امنیت انتخابات موثر است و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور تضمین کننده امنیت و پیشرفت کشور خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور عنوان‌کرد: ما باید برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌‌های رای برنامه‌ریزی کنیم تا در روند اجرای روز رای گیری و اخذ رای مردم هیچ مشکلی‌ وجود نداشته باشد و در این راستا باید به ابزارهای خدمت‌رسانی و کانون‌های جمعیتی توجه ویژه داشته باشیم و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی قانون انتخابات جمهوری اسلامی ایران را قانونی مترقی دانست و اظهارداشت: مجریان انتخابات از این به بعد به غیر از بحث اصلی و مهم مشارکت در حوزه ارتقاء امنیت و سلامت نیز بیشتر تلاش کنند و از دریچه نگاه مردم به محل استقرار شعبات اخذ رأی نگاه کنند و بهترین جا را برای برگزاری انتخابات انتخاب کنند.

شاهچراغی، عنوان‌کرد: در گذشته مشکلاتی وجود داشت و که برای رفع آن طبق قانون و بر اساس سازوکارهای پیش بینی شده همه شعب بدون استثنا باید از یک روز قبل از رای گیری مورد بازدید قرار گیرند و آمادگی کامل را داشته باشند تا در ۱۱ اسفند ماه به بهترین شکل انتخابات برگزار شود.

معاون سیاسی وزیر کشور، خاطرنشان‌کرد: سامانه شفافیت انتخاباتی نیز آماده شده و بین شورای نگهبان، وزارت کشور و بانک‌مرکزی توافق شده است که دواطلبان شماره حسابی غیر تجاری را معرفی کنند که هزینه‌کردهای کاندیداها رصد و کنترل شود که اجرای این قانون نقش بسزایی در شفافیت مالی و تحقق عدالت انتخاباتی خواهد  داشت.

ظرفیتی برای کاندیداهای مجلس در صدا و سیما فراهم می شود

وی خاطرنشان‌کرد: برابرِ قانون جدید در موعد تبلیغات انتخاباتی امکانات دولتی به صورت مساوی در اختیار کاندیداها قرار خواهد گرفت و ظرفیتی نیز در صدا و سیما برای همه حوزه‌های انتخابیه تعریف شده است که موجب عدالت تبلیغاتی و جلوگیری از هزینه های خارج از عرف خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: سقفی برای هزینه‌کرد بودجه‌های انتخاباتی متناسب با جمعیت، مساحت و شرایط جغرافیایی حوزه‌های انتخاباتی تعریف خواهد شد تا داوطلبان نمایندگی مجلس از این سقف عدول نکنند و ناظرین و مردم نیز بتوانند منشا هزینه‌کردهای انتخاباتی را به صورت شفاف رصد کنند.

شاهچراغی با اشاره به درخواست هرمزگان برای برگزاری انتخابات الکترونیک در حوزه مرکزی، عنوان‌کرد: برای فراهم سازی بستر این موضوع باید زیرساخت‌های موجود در استان با کمک شرکت زیرساخت و مخابرات بررسی شود.

رئیس ستاد انتخابات تاکید‌کرد: هر کسی که در انتخابات تایید صلاحیت شود از نگاه ما به عنوان مجریان انتخابات صلاحیت حضور در این عرصه را دارند و دولت همواره به اصل بی طرفی تاکید داشته و تاکید شده که مجریان به هیچ وجه سوگیری شخصی نداشته باشند.

پایان پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ