معاون وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه منجیل-رودبار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

اقتصاد ایران: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار، گفت: در تلاش هستیم این پروژه را تا پایان سال به سرانجام برسانیم، هر چند مهلتی که به پیمانکار داده شده، بهمن ماه بوده و پیمانکار موظف به تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار تا پایان بهمن ماه است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، ظهر امروز آخرین وضعیت روند احداث هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار، با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این پروژه و همچنین اعضای شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور در محل این پروژه برگزار شد. 

خیر الله خادمی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار جزو طرح‌های مهم دولت سیزدهم در گیلان است،‌ اظهار کرد: تکمیل این پروژه نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی به گیلان داشته و منجر به توسعه استان و شهرستان رودبار در حوزه‌های مختلف می‌شود. 

وی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار، گفت: کارهای چراغانی این آزادراه راه می‌توان بعد از تکمیل آن در نون زمان بسیار کمی به سرانجام رساند، لذا اولویت نخست تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت تلاش برای تکمیل هشت کیلومتر باقی مانده از آزادراه منجیل-رودبار تا پایان سال افزود: در تلاشیم این پروژه را تا پایان سال به سرانجام برسانیم هر چند مهلتی که به پیمانکار داده شده، بهمن ماه بوده و پیمانکار موظف به تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار تا پایان بهمن ماه است. 

خادمی با بیان اینکه اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار مورد نیاز است، گفت: تاکنون یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن به ۵۰۰ میلیارد دیگر اعتبار نیاز است. 

وی با بیان اینکه تمامی مصوبات دولت سیزدهم برای تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار به‌صورت نقدی پرداخت شده است، افزود: با پیگیری‌های استاندار گیلان و اهتمام دولت تمامی اعتبار مصوب شده تخصیص یافته و با تلاش‌های وزیر راه و موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به زودی تخصیص خواهد یافت. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت توجه به مباحث اقتصادی در تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار، تصریح کرد: به منظور توجه به مباحث اقتصادی مردم منطقه، تنها تکمیل یک باند از این پروژه در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است، اما در همین یک باند و مشابه آزادراه تهران-شمال و با نصب علائم و درصورت بروز ترافیک به سمت رفت، خودروها از تونل‌و پل‌ها بتوانند عبور کنند زیرا این‌ امر منجر به کاهش بار ترافیکی می‌شود. 

به گفته خادمی، در هنگام خروج خودروها از هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار نیز، در صورت بروز ترافیک و با نصب علائم امکان دو طرفه شدن و خروج خودروها از تونل‌ و پل‌های موجود امکان‌پذیر بوده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار را یکی از سخت‌ترین پروژه‌های وزارت راه دانست و تصریح کرد: وجود تونل و پل‌های بسیار در مسیر این پروژه بر سختی تکمیل آن افزوده است زیرا بخش اعظمی از این پروژه را تونل و پل تشکیل می‌دهد اما با تلاش‌های انجام شده تمامی پل‌ و تونل‌ها احداث شده و تنها ۲۷۰ متر لایرینگ یکی از تونل‌ها باقی مانده است. 

 

 

عدم تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار به بهانه نبود اعتبار پذیرفته نیست 

استاندار گیلان نیز در این بازدید با بیان اینکه تمامی اعتبارات مصوب شده در خصوص تکمیل پروژه‌های عمرانی در گیلان به‌طور کامل تخصیص یافته است، اظهار کرد: در گذشته به پیمانکاران اسناد مالی خزانه داده می‌شد اما بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، تمامی اعتبارات مصوب شده برای تکمیل پروژه‌های مهم و اولویت‌دار در گیلان به صورت نقد به پیمانکاران داده شده و مشکلی مالی در این حوزه وجود ندارد. 

اسدالله عباسی با تأکید بر پیمانکاران در خصوص تعهد به وظایف خود در خصوص تکمیل پروژه‌های عمرانی و اولویت‌دار در گیلان، گفت: انتظار ما از پیمانکاران بیش از گذشته است زیرا تمامی اعتبارات لازم به تکمیل پروژه‌ها تخصیص یافته و تعطیلی و به عقب انداختن تکمیل پروژه‌ها از جمله آزادراه منجیل-رودبار به بهانه مطالبات به هیچ عنوان پذیرفته نیست. 

وی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در خصوص تکمیل پروژه‌های عمرانی در کشور، بیان کرد: پیمانکاران به تمامی تعهدات خود باید به‌طور کامل عمل کرده و سه شیفته کار کنند زیرا تکمیل پروژه‌هایی همچون هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار جزو اولویت‌های مهم دولت و وزارت راه است. 

استاندار گیلان با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی در گیلان برای اتمام پروژه‌های عمرانی در کنار پیمانکار هستند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در گیلان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از جمله هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار پای کار بوده و هیچ مانعی برای پیمانکاران وجود ندارد زیرا از طریق کشور هم شخص وزیر راه و شهرسازی و معاون اجرایی رئیس جمهور به طور هفتگی در حال پیگیری امور استان در حوزه عمرانی بوده و مشکلی اعتباری هم در این خصوص وجود ندارد. 

عباسی نقش تکمیل هشت کیلومتر آزادراه منجیل-رودبار در توسعه اقتصادی گیلان و جذب گردشگر بیشتر، بسیار مهم دانست و افزود: در تابستان سال جاری و هفته پایانی شهریور، مسافران پشت ترافیک ۲۰ کیلومتری با مشکلاتی مواجه شدند، لذا بنده به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان باید پاسخگو مطالبات مردم استان و حتی مسافران باید باشم لذا انتظارم این است که پیمانکار به وعده خود در خصوص تکمیل این آزادراه عمل کند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ